Tadeusz Woźniak o teatrze, big bicie i czystej duszy Niemena

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 19:21
- Aktywność w teatrze pozwalała mi mniej dostrzegać otaczającą nas beznadzieję. W tej zbiorowości łatwiej było o wspólną nadzieję i pracę, które dawały grunt pod nogami - mówi wokalista, Tadeusz Woźniak.
Audio
  • Tadeusz Woźniak opowiada o książce "Zegarmistrz światła", swojej pracy w teatrze i tym, co go ukształtowało (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej Jedynki
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Tadeusz Woźniak jest bohaterem książki "Zegarmistrz światła", będącej wywiadem-rzeką przeprowadzonym przez Witolda Górkę. - To w dużym skrócie próba opowiedzenia mojego życia artystycznego, ale nie tylko. Jeszcze latami będę musiał się tłumaczyć przed wieloma osobami, dlaczego ich tu nie ma, bo nie sposób całego życia zmieścić w takiej książce - mówi artysta.

Publikacja ujawnia wiele nieznanych faktów z życia wokalisty. Jednym z nich jest to, że chodził on do szkoły baletowej. Dość szybko okazało się, że taniec wymaga wielu poświęceń, na które muzyk nie był gotowy. - Nie jestem tancerzem i bardzo to sobie chwalę, choć lubię popatrzeć na porządnie wykonany balet - opowiada Tadeusz Woźniak.

fot. Wojciech Kusiński/ PR fot. Wojciech Kusiński/ PR

Gość Marcina Kusego opowiada o czasach big bitu, mówi o wątkach, które nie mogły wejść do książki, zapomnianym wątku pracy w teatrze i czystej duszy Czesława Niemena.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Tadeusz Woźniak (muzyk, kompozytor, wokalista)

Data emisji: 25.01.2017

Godzina emisji: 14.20

sm/mg

Czytaj także

Być jak Wiesław Dymny, być człowiekiem wolnym

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 16:35
- To opowieść o przekraczaniu własnych i zewnętrznych ograniczeń - mówiła w Jedynce Monika Wąs, autorka pierwszej biografii Wiesława Dymnego "Dymny . Życie z diabłami i aniołami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek: na tej płycie będzie ciemna i jasna strona księżyca

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 16:00
- Podczas nagrywania w studiu było wszystko: od zgrzytania zębami po łzy wzruszenia. Po tak długim czasie grania ze sobą taki moment był nam bardzo potrzebny - wyznał Marcinowi Kusemu Michał Kowalonek, lider zespołu Snowman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Lips rozpoczyna trasę promującą nowy album "Zmiana planu"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:42
- To będzie wyjątkowy koncert, nie tylko ze względu na moje urodziny, ale też pod względem muzycznym, bo Red Lips na co dzień to cztery osoby, a na scenie w Stodole będzie nas momentami aż ośmioro - zapowiadała koncert Joanna Lazer, wokalistka Red Lips.
rozwiń zwiń