X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
Audio
  • Janusz Stokłosa opowiada o sukcesie musicalu "Metro" i artystycznych planach na przyszłość (Muzyczna Jedynka)
Scenarzysta, choreograf i reżyser - Janusz Józefowicz i autor muzyki Janusz Stokłosa, na scenie po jubileuszowym spektaklu. Z okazji jubileuszu 25-lecia musicalu METRO, wieczorem 30 stycznia 2016 r. w warszawskim Teatrze Studio Buffo odbył się 1985. spektakl
Scenarzysta, choreograf i reżyser - Janusz Józefowicz i autor muzyki Janusz Stokłosa, na scenie po jubileuszowym spektaklu. Z okazji jubileuszu "25-lecia musicalu METRO", wieczorem 30 stycznia 2016 r. w warszawskim Teatrze Studio Buffo odbył się 1985. spektaklFoto: PAP/Paweł Supernak

"Metro" z muzyką Janusza Stokłosy, w reżyserii i z choreografią Janusza Józefowicza jest jednym z najważniejszych polskich musicali. Wszystko zaczęło się od premiery 30 stycznia 1991 roku, po której były kolejne spektakle zwieńczone spektakularnym sukcesem w całym kraju.

- Te 26 lat temu nikt nie przypuszczał, że spektakl będzie na scenie dłużej niż dwa czy trzy lata, jak to zwykle bywa. Musical, przepraszam za nieskromność, ale przeszedł do historii i przeżył wiele pokoleń aktorów, a dziś zaczynamy myśleć o nowej obsadzie i rozpoczynamy przesłuchania, na które wszystkich zapraszamy - opowiada Janusz Stokłosa.

Gość radiowej Jedynki mówi o przeszkodach w realizacji przedstawień tego formatu w Polsce, które porównuje do udowadniania, "że wielbłąd ma garby" i zdradza, jakie wraz z Januszem Józefowiczem mają plany artystyczne.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Stokłosa (kompozytor, pianista, wydawca, producent)

Data emisji: 27.01.2017

Godzina emisji: 13.28

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Józefowicz: "Piotruś Pan" jest dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:14
- Sam mam 7-letnią córeczkę i wiem, że niełatwo jest znaleźć w teatrze coś ciekawego dla dzieci. Na na nasz spektakl zapraszamy również rodziców, oni też się na nim wzruszają - mówi dyrektor artystyczny Studia Buffo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny i Natalia Krakowiak na scenie kameralnej Teatru Roma

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 15:10
- Dla nas obojga było to wyzwanie wokalne i aktorskie. Przez cały spektakl jesteśmy na scenie tylko we dwoje plus dwie tancerki i musimy skupić na sobie całą uwagę publiczności - tłumaczyła Natalia Krakowiak, która wraz z Łukaszem Zagrobelnym występuje w musicalu "5 ostatnich lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buffo. Pierwsza prywatna scena muzyczna ma już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:02
- Pamiętam początki. Z Januszem Stokłosą poszliśmy do starego teatru Buffo, który mieścił się na tyłach budowy hotelu Sheraton. Dokoła pełno błota, jakieś płoty ...To było takie miejsce zapomniane przez ludzi i Boga. Wyglądało jak stare, zapyziałe kino - opisywał swe wrażenia sprzed 25 lat Janusz Józefowicz.
rozwiń zwiń