Musical "Metro" wciąż szuka młodych talentów

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 17:35
- Chcemy świeżej krwi, młodzieży, a spektakl "Metro" ma się bardzo dobrze. Gdy nad nim pracowaliśmy nawet przez myśl nam nie przeszło, że będzie to taki sukces i historia na całe życie - mówi kompozytor Janusz Stokłosa.
Audio
  • Janusz Stokłosa opowiada o sukcesie musicalu "Metro" i artystycznych planach na przyszłość (Muzyczna Jedynka)
Scenarzysta, choreograf i reżyser - Janusz Józefowicz i autor muzyki Janusz Stokłosa, na scenie po jubileuszowym spektaklu. Z okazji jubileuszu 25-lecia musicalu METRO, wieczorem 30 stycznia 2016 r. w warszawskim Teatrze Studio Buffo odbył się 1985. spektakl
Scenarzysta, choreograf i reżyser - Janusz Józefowicz i autor muzyki Janusz Stokłosa, na scenie po jubileuszowym spektaklu. Z okazji jubileuszu "25-lecia musicalu METRO", wieczorem 30 stycznia 2016 r. w warszawskim Teatrze Studio Buffo odbył się 1985. spektaklFoto: PAP/Paweł Supernak

"Metro" z muzyką Janusza Stokłosy, w reżyserii i z choreografią Janusza Józefowicza jest jednym z najważniejszych polskich musicali. Wszystko zaczęło się od premiery 30 stycznia 1991 roku, po której były kolejne spektakle zwieńczone spektakularnym sukcesem w całym kraju.

- Te 26 lat temu nikt nie przypuszczał, że spektakl będzie na scenie dłużej niż dwa czy trzy lata, jak to zwykle bywa. Musical, przepraszam za nieskromność, ale przeszedł do historii i przeżył wiele pokoleń aktorów, a dziś zaczynamy myśleć o nowej obsadzie i rozpoczynamy przesłuchania, na które wszystkich zapraszamy - opowiada Janusz Stokłosa.

Gość radiowej Jedynki mówi o przeszkodach w realizacji przedstawień tego formatu w Polsce, które porównuje do udowadniania, "że wielbłąd ma garby" i zdradza, jakie wraz z Januszem Józefowiczem mają plany artystyczne.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Janusz Stokłosa (kompozytor, pianista, wydawca, producent)

Data emisji: 27.01.2017

Godzina emisji: 13.28

sm/pg

Czytaj także

Janusz Józefowicz: "Piotruś Pan" jest dla całych rodzin

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:14
- Sam mam 7-letnią córeczkę i wiem, że niełatwo jest znaleźć w teatrze coś ciekawego dla dzieci. Na na nasz spektakl zapraszamy również rodziców, oni też się na nim wzruszają - mówi dyrektor artystyczny Studia Buffo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Zagrobelny i Natalia Krakowiak na scenie kameralnej Teatru Roma

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 15:10
- Dla nas obojga było to wyzwanie wokalne i aktorskie. Przez cały spektakl jesteśmy na scenie tylko we dwoje plus dwie tancerki i musimy skupić na sobie całą uwagę publiczności - tłumaczyła Natalia Krakowiak, która wraz z Łukaszem Zagrobelnym występuje w musicalu "5 ostatnich lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buffo. Pierwsza prywatna scena muzyczna ma już 25 lat

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 16:02
- Pamiętam początki. Z Januszem Stokłosą poszliśmy do starego teatru Buffo, który mieścił się na tyłach budowy hotelu Sheraton. Dokoła pełno błota, jakieś płoty ...To było takie miejsce zapomniane przez ludzi i Boga. Wyglądało jak stare, zapyziałe kino - opisywał swe wrażenia sprzed 25 lat Janusz Józefowicz.
rozwiń zwiń