Operowo-aktorski duet Warta-Śmietana i Zamachowski

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 15:51
- Produkcją tej płyty zajęła się znana jazzowa wokalistka Karo Glazer, która do nagrania zaprosiła wspaniałych instrumentalistów i wokalistów - wyjawiła Ewa Warta-Śmietana, śpiewaczka operowa, która nie unika innych, lżejszych gatunków muzycznych.
Audio
  • Ewa Warta-Śmietana zapowiada nową płytę (Muzyczna Jedynka)

Ewa Warta-Śmietana ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim. Początek jej kariery związany był z wykonywaniem partii operowych, operetkowych, musicalowych. Pierwsze płyty to były piosenki z operetek, musicali, muzyka sakralna, pieśni kompozytorów polskich, muzyka żydowska, pieśni lwowskie.

W zapowiadającym krążek utworze "Przenaczeni" artystka występuje w duecie ze Zbigniewem Zamachowskim. Towarzyszą im krakowscy muzycy: Sławomir Berny, Mariusz Pędziałek, Jacek Królik, Konrad Ligas. - Mam nadzieję, że powstanie wspaniała płyta. Napisane zostały już teksty przez Jolantę Stachurską, a o aranże zadbał Waldemar Król - mówiła Ewa Warta-Śmietana.

W audycji usłyszeliśmy utwór "Przenaczeni". Taki też tytuł ma mieć cała płyta.

Wokalistka wspominała także album "Jan Paweł II - Santo subito". - To była piękna płyta, w której wziął udział niedawno zmarły aktor Tadeusz Malak. Nikt nie potrafił recytować poezji Karola Wojtyły jak on - podkreślała.

Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.   

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Szompke

Gość: Ewa Warta-Śmietana (śpiewaczka operowa, wokalistka)

Data emisji: 2.020.2017

Godzina emisji: 13.28

ab/pg

Czytaj także

Grażyna Brodzińska: lubię promować młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 20:55
Złożona z młodych muzyków orkiestra towarzyszyć będzie w najbliższych koncertach, na których śpiewaczka wystąpi wraz z Jackiem Wójcickim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Szomańska z mężczyznami jej życia

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 16:26
- To nie jest płyta z zupełnie nowymi utworami. Biorąc udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", zaczęłam sobie zdawać sprawę, że publiczność nie do końca kojarzy mnie jako Marzenkę z "M jak miłość", mnie z programu "Twoja twarz brzmi znajomo" i mnie, która zaczynała karierę u Piotra Rubika - tłumaczyła aktorka i wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Biała magia". Płyta, którą Ola Gintrowska wraca do literackości

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2017 14:57
- Mam to szczęście, że jestem młoda i mogę poeksperymentować. Cały czas szukam swojego dźwięku i się nie ograniczam. Uwielbiam bardzo wiele rodzajów muzycznych i próbuję, w którym się odnajdę najlepiej - mówiła Ola Gintrowska, która promuje swą nową, liryczną piosenkę "Biała magia".
rozwiń zwiń