Ania Szarmach zaśpiewa w hołdzie Natalie Cole

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 14:09
- Koncert był pomysłem mego przyjaciela, księdza Zdzisława , który jest fanem Natalie Cole. Cały czas mi o niej opowiadał, kiedy jeszcze żyła. Natalie odeszła, a pomysł, bym zaśpiewała piosenki wielkiej jazzowej wokalistki pozostał - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Ania Szarmach.
Audio
  • Ania Szarmach zapowiada koncert w hołdzie Natalie Cole (Muzyczna Jedynka)

14 lutego w warszawskim Teatrze Roma, Ania Szarmach z grupą doborowych muzyków - nie tylko z Polski - śpiewać będzie "W hołdzie Natalie Cole".

Artystka przyznała, że przygotowując się do koncertu stwierdziła, iż nie znała wszystkich piosenek Cole i zdziwiła się, że jest ich tak wiele. - Wybrałam takie, w których ja z zespołem czujemy się świetnie, ale też te, które mają potencjał hitu. Będą to utwory o miłości, bo ja jestem piewcą miłości, zwłaszcza w dzisiejszych czasach i o tej porze roku, gdy widzi się gołym okiem, że tej miłości jest za mało - tłumaczyła wokalistka.

anna_szarmach_warexpo.jpg

Ania Szarmach znana jest z tego, że kroczy swoją drogą, śpiewa własne kompozycje, a koncert będzie jej pierwszym spotkaniem z coverami. -  To było fascynujące wyzwanie. Postanowiliśmy zachować najważniejsze filary piosenek Cole: harmonię, melodię, tonację. Dla mnie i dziewcząt z zespołu okazało się to wyzwaniem, bo wszystkie piosenki śpiewane są bardzo wysoko. Przearanżowaliśmy je z moim kierownikiem muzycznym, Grzesiem Jabłońskim, ale tylko lekko, tak aby miały "naszego pazura". - ujawniła Marcinowi Kusemu Ania Szarmach. 

Na scenie teatru Roma wystąpi z wieloma uznanymi muzykami. Z kim? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Ania Szarmach (piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 13.26

ab/pg

Czytaj także

Elegancki, rockandrollowy minimalizm na debiutanckiej płycie Mateusza Ziółki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 14:39
- Musiałem przejść parę ciekawych historii w życiu i trochę się nauczyć, żeby odnaleźć siebie takiego, jakim byłem. Ostatnie moje lata - zawodowo, muzycznie i prywatnie, były burzliwe i zakręcone. Nie potrafiłem w tym pędzie i zawirowaniu znaleźć czasu na twórczość, na prawdę, na zrobienia tego tak, jak chciałem - tłumaczył długie oczekiwanie na solową płytę Mateusz Ziółko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie przeboje w wersji smooth jazz

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 15:21
- To idealna okazja, by przypominać piękne polskie przeboje w innej wersji - mówił w Jedynce o swoim muzycznym projekcie pianista Bartek Szopiński.
rozwiń zwiń