Musical o Janie Pawle II coraz bliżej. Jacek Kawalec o swojej roli

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 16:00
- Musical ma tytuł "Karol", a nie na przykład "Jan Paweł II", bo przede wszystkim chcemy pokazać człowieka z jego wszystkimi wątpliwościami, emocjami - mówił Jacek Kawalec, wcielający się w tytułową rolę. 
Audio
  • Jacek Kawalec zaprasza na musical "Karol" w którym wciela się w rolę Jana Pawła II (Muzyczna Jedynka)
Jacek Kawalec
Jacek KawalecFoto: Wojciech Kusiński/ PR

25 lutego 2017 roku w krakowskiej Tauron Arenie publiczność obejrzy wielki spektakl taneczny, aktorski i wokalny, stworzony na podstawie biografii Jana Pawła II. Jedynka jest partnerem medialnym widowiska. 


pap_19710500_1200.jpg
Musical "Karol". Wszystkie wymiary życia Jana Pawła II

- Będę grać postać Karola Wojtyły pokazaną w niezwykły sposób, ponieważ pierwszy raz będzie ta postać przedstawiona w musicalu. Filip Siejka stworzył bardzo różnorodną, bardzo piękną muzykę - począwszy od tematów z lat 20. z początków życia Karola Wojtyły, poprzez ostre rockowe rzeczy, które pojawiają się przy okazji opowieści o karnawale "Solidarności", po nastrojowe ballady - opowiada Jacek Kawalec.

Na scenie pojawi się aż setka artystów. - Na ostatnich próbach dołączą do nas Ania Wyszkoni, Edyta Geppert, bracia Cugowscy, to doświadczeni artyści muzyczni, ale będziemy też mieli do czynienia z planami czysto aktorskimi, będzie sporo scen opowiadających o całym życiu Karola Wojtyły - zapowiada gość "Muzycznej Jedynki".

Jak wyglądają przygotowania do premiery spektaklu, który "The New York Times" uznał za jedno z najważniejszych wydarzeń 2017 roku w światowej kulturze? Jakie wyzwania techniczne związane są ze musicalem? Jak Jacek Kawalec wspiera mniej doświadczonych aktorów na próbach? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której zaprezentowaliśmy także jedną z musicalowych piosenek.  

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jacek Kawalec (aktor), Krzysztof Knapczyk (aktor)

Data emisji: 6.02.2017

Godzina emisji: 14.22

gs/mk

Czytaj także

Powstaje musical "Karol" o życiu Jana Pawła II. Premiera za rok

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 12:01
Ruszyła sprzedaż biletów na premierę widowiska "Karol" - pierwszego polskiego musicalu historycznego, poświęconego życiu i dziełu św. Jana Pawła II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rockowo o papieżu? Będzie musical "Karol"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 16:00
Powstała już muzyka i jest scenariusz. Częściowo wybrani są artyści, którzy wystąpią. - Bardzo się cieszę z tego, co już jest, bo myślę, że to dobrze rokuje na przyszłość - mówił w Jedynce współtwórca widowiska Michał Kaczmarczyk.
rozwiń zwiń