Caravana Banda - energia flamenco i Bałkanów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:30
Po dwóch latach koncertów i wytężonej pracy artystycznej w kilku krajach, zespół Caravana Banda z Magdą Navarrete nagrał singiel "Amor y Oro", który jest zapowiedzią płyty "Mezihra".
Audio
  • Magda Navarrete i Tomas Prusa z Caravana Banda prezentują swój utwór "Amor y Oro" (Muzyczna Jedynka)

Współpraca muzyków rozpoczęła się od spotkania w polskich górach. - Ja poszukiwałam jakiegoś wentyla na swoje flamenco, które od lat uprawiałam, a Tomas Prusa ze swoim bałkańskim składem poszukiwał właśnie takiej osoby jak ja - wspomina Magda Navarrete.

W nagraniu audycji posłuchacie utworu "Amor y Oro".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Magda Navarrete (wokalistka) i Tomas Prusa (saksofonista, aranżer)

Data emisji: 9.02.2017

Godzina emisji: 13.17

mg/ab

Czytaj także

Justyna Steczkowska: tańczę na stole i bawię się świetnie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 18:18
- Po "Animie", dzięki której uleciałam troszkę nad ziemię, zapragnęłam życia, koloru, tańca. Spotkałam człowieka, który zorganizował trasę, jakiej w Polsce jeszcze nie było - opowiada w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Wyszkoni: ciągle mam siłę, by iść dalej

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 17:56
- "Oszukać los" to najbardziej osobista piosenka w moim repertuarze. Utwór, który jest jednocześnie moim muzycznym pamiętnikiem i symbolem wejścia w zupełnie nowy etap w moim życiu - mówi w radiowej Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Album "Przymierze" - wotum za wolność Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 20:00
Na płycie występuje troje pieśniarzy: Robert Pożarski, Katarzyna Laskowska i Adam Strug. - Spotykają się: specjalista od chorału gregoriańskiego, wokalistka klasyczna i śpiewak ludowy. Album "Przymierze" to opowieść o historii Polski od początku, od "Bogarodzicy" aż po dzień dzisiejszy - mówi o najnowszym albumie Michała Lorenca Agnieszka Trzeciakiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nika Lubowicz: muzyka jest dla mnie naturalnym środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 15:30
- Pochodzę z rodziny zawodowych muzyków, są nimi zarówno moi rodzice, jak i dwaj starsi bracia. Muzyka była środowiskiem naturalnym w którym się urodziłam, dorastałam, wychowywałam. Gdy miałam około 6 lat nasz tata, Stanisław Lubowicz zaczął komponować piosenki świąteczne, kolędy, pastorałki. Uzbierało się tyle utworów, że postanowiłam je nagrać - opowiada o powstaniu płyty "Noc w Betlejem" Nika Lubowicz.
rozwiń zwiń