Nastrojowa płyta Grażyny Szapołowskiej. "Rzucam się na głęboką wodę"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 19:46
- Wraz z powstaniem nowej płyty skaczę na głęboką wodę i zapraszam wszystkich, by wybrali się w tę podróż razem ze mną. Mój koncert będzie już w najbliższy poniedziałek - zaprasza aktorka, Grażyna Szapołowska.
Audio
  • Grażyna Szapołowska opowiada o swojej pierwszej płycie i zaprasza na koncert w Polskim Radiu (Muzyczna Jedynka)
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna w przeszłości występowała na scenie jako interpretatorka piosenki aktorskiej, jednak album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia jest pierwszym w karierze artystki
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna w przeszłości występowała na scenie jako interpretatorka piosenki aktorskiej, jednak album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia jest pierwszym w karierze artystkiFoto: Jacek Konecki/ PR

Grażyna Szapołowska nagrała pierwszą płytę pt. "Kochaj mnie". Sama unika terminu piosenka aktorska, bo jak podkreśla, aktorzy mają ogromną łatwość interpretacji, co nie zawsze czyni utwory łatwymi do słuchania i przynosi pozytywne rezultaty dla samej muzyki. Aktorka dodaje, że długo czekała z debiutem jako wokalistka ze względu na inne, głównie filmowe i teatralne, zobowiązania zawodowe.

- Jest to bardzo szczera płyta, która mówi niebanalnie w swojej skromnej, albo i nieskromnej poezji o tym, co nas dotyka w życiu. Te poruszenia są nutą zaczarowanej magii, która może na chwilę zatrzyma słuchacza w ciągłym pędzie przeglądania muzyki szybkiej i dobitnej, bo nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że umyka nam treść - opowiada aktorka.

Utworów z nowego albumu Grażyny Szapołowskiej będzie można posłuchać na koncercie, który odbędzie się w 13 lutego, w Międzynarodowym Dniu Radia, w Polskim Radiu o 19. W rozmowie zdradzamy, jakie niespodzianki czekają na uczestników wydarzenia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Grażyna Szapołowska (aktorka)

Data emisji: 9.02.2017

Godzina emisji: 13.27

sm/mg