Piotr Iwicki: koncertowanie z Pendereckim to duże przeżycie

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 16:04
- Muzycy często mówią, że nie ma nic gorszego niż grać utwory żyjącego kompozytora. Ja jestem odmiennego zdania - mówi Piotr Iwicki, perkusista i szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Audio
  • Piotr Iwicki o Krzysztofie Pendereckim i polskich wątkach w historii nagród Grammy (Muzyczna Jedynka)
Krzysztof Penderecki
Krzysztof PendereckiFoto: Jin Liangkua/PAP
Czytaj także
pendereccy 1200 PAP.jpg
"Komponowanie to coś, co najbardziej kocham"

Piotr Iwicki wielokrotnie był członkiem orkiestry, którą dyrygował Krzysztof Penderecki, jeden z laureatów wręczonych w niedzielę (12.02) po raz 59. nagród Grammy. - Już na 2. roku studiów miałem zaszczyt grać z maestro Pendereckim w Filhaharmonii Narodowej jego "Polskie Requiem", a potem tych kontaktów było bardzo, bardzo wiele, włącznie z udziałem w jego orkiestrze. Brałem m.in. udział w koncercie urodzinowym maesto Pendereckiego zarówno w Teatrze Wielkim, jak i w słynnej Beethovenhalle w Bonn - wspomina gość "Muzycznej Jedynki".

Jak przypomina Piotr Iwicki, Krzysztof Penderecki dostał już w przeszłości nagrodę Grammy. - Gdy na początku roku pisałem pewien artykuł o Grammy's, doliczyłem się siedmiu czy ośmiu polskich wątków - tłumaczy szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jakich? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Iwicki (szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia, perkusista, pianista, kompozytor, dziennikarz)

Data emisji: 13.02.2017

Godzina emisji: 13.27

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozdano nagrody Grammy. Wśród laureatów Krzysztof Penderecki

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 12:19
Kompozytor i dyrygent Krzysztof Penderecki otrzymał nagrodę fonograficzną Grammy w kategorii "Muzyka chóralna" za album "Penderecki Conducts Penderecki". Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek w Los Angeles.
rozwiń zwiń