Korneliusz Pacuda o Grammy dla muzyków country

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 14:34
- Nagrody Grammy dla muzyki country przyznawane są w kilku kategoriach. Do niedawna była także kategoria "polka", którą Amerykanie, niezgodnie z prawdą, kojarzą jako gatunek pochodzący z Polski, a  przecież "polka" jest tradycyjnym tańcem czeskim - mówił znawca gatunku Korneliusz Pacuda.
Audio
  • Korneliusz Pacuda o nagrodach Grammy dla muzyki country (Muzyczna Jedynka)
Korneliuszu Pacuda w studiu radiowej Jedynki
Korneliuszu Pacuda w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/PR

Grammy za najlepsze wykonanie przyznano Maren Morris za album "My Church". - Ta młoda artystka pojechała do Nashville z Teksasu, nagrała epkę, po czym zainteresowała się nią duża wytwórnia i powstała płyta złożona z jej piosenek, album "My Church"- tłumaczył Korneliusz Pacuda. - Tą świątynią okazuje się ... samochód marki mercedes. W teledysku Maren Morris nawiązuje do Janis Joplin, która przed wieloma laty śpiewała o mercedesie. Maren jest nawet podobna do Joplin - zauważył gość "Muzycznej Jedynki".

Korneliusz Pacuda mówił też o Grammy dla najlepszego zespołu (laureat to śpiewająca a capella grupa Pentatonix), o najlepszym autorze tekstu -  Timie McGraw, a także o albumie roku, czyli krążku "A Sailor's Guide To Earth" zbuntowanego artysty Sturgilla Simpsona.

W audycji usłyszeliśmy uhonorowane Grammy utwory. Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Korneliusz Pacuda (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 15.02.2017 

Godzina emisji: 13.22

ab/pg

Czytaj także

Zespół Power Grass: nasza nazwa nie ma nic wspólnego z trawką

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 15:53
- To nawiązanie do muzyki bluegrass, która powstała w latach 40. ubiegłego wieku w Kentucky. Trawa o poranku wygląda tam, jakby była niebieska - mówi Janusz Tytman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrągowo - country, folk i... zmiany

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 17:22
W ostatni lipcowy weekend w Mrągowie odbędzie się 34. Piknik Country&Folk. Na scenie nie zabraknie wielkiej amerykańskiej gwiazdy i przedstawicieli polskiej czołówki muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wciąż chce mi się żyć" - nowy, dwupłytowy album Gangu Marcela

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 16:04
- Tytuł nowej płyty określa naszą kondycję psychiczną i głosową po 35 latach grania. Nie czujemy upływu czasu, wciąż chce nam się śpiewać - mówił Marcel Trojan, lider Gangu Marcela.
rozwiń zwiń