X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Więcej ognia niż rocka. Debiut muzycznego zderzacza hadronów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 01:24
- Jesteśmy różni, przez wiele lat graliśmy reggae, a przy wspólnym spotkaniu mamy zderzacz hadronów i fuzję, z której wychodzi zupełnie nowa jakość - opowiadają Karol Nowacki i Marcin Ziemniczak z zespołu Rock and Fire.
Audio
  • Członkowie Rock and Fire opowiadają o pracach nad pierwszą płytą (Muzyczna Jedynka)
Zespół Rock and Fire
Zespół Rock and FireFoto: mat.promocyjne

Znają się od wielu lat, prawie wszyscy pochodzą z Wielkopolski, uczestniczyli w niejednym projekcie muzycznym, ale dopiero kilka miesięcy temu wpadli na pomysł stworzenia wspólnej płyty pod szyldem Rock and Fire. W skład zespołu wchodzą Ziemniak, Carlo, Garściak, Domino i Kapsel pracujący nad debiutanckim albumem.

Cząstka "rock" w nazwie grupy wcale nie determinuje wykonywanego rodzaju muzyki. - Chcemy dać ludziom wiele powodów do uśmiechu, a do tego rock and roll nadaje się idealnie, więc stąd fuzja stylów, a każdy z naszych utworów jest trochę inny od poprzedniego. Nie jest tak, że umawiamy się, jakie co ma być, tylko jest ogień, ciekawy początek piosenki, który napędza całość - opowiada Karol Nowacki.

Układ kumpelski i więź duchowa - tak można nazwać relacje, łączące członków zespołu. W rozmowie z Marcinem Kusym opowiadają o pracy nad utworami i tym, jak to, że życiowo są sobie bliscy, wpływa na ich muzykę.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Rozmawia: Marcin Kusy

Goście: Karol Nowacki i Marcin Ziemniczak (członkowie zespołu Rock and Fire) 

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 13.39

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kazik Staszewski bohaterem festiwalu rockowego

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 23:40
Cieszanów Rock Festiwal jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego typu na festiwalowej mapie Polski. Wyróżniają go m.in. koncerty monograficzne, poświęcone jednemu wybranemu artyście, którym w tym roku jest Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek: na tej płycie będzie ciemna i jasna strona księżyca

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 16:00
- Podczas nagrywania w studiu było wszystko: od zgrzytania zębami po łzy wzruszenia. Po tak długim czasie grania ze sobą taki moment był nam bardzo potrzebny - wyznał Marcinowi Kusemu Michał Kowalonek, lider zespołu Snowman.
rozwiń zwiń