Więcej ognia niż rocka. Debiut muzycznego zderzacza hadronów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 01:24
- Jesteśmy różni, przez wiele lat graliśmy reggae, a przy wspólnym spotkaniu mamy zderzacz hadronów i fuzję, z której wychodzi zupełnie nowa jakość - opowiadają Karol Nowacki i Marcin Ziemniczak z zespołu Rock and Fire.
Audio
  • Członkowie Rock and Fire opowiadają o pracach nad pierwszą płytą (Muzyczna Jedynka)
Zespół Rock and Fire
Zespół Rock and FireFoto: mat.promocyjne

Znają się od wielu lat, prawie wszyscy pochodzą z Wielkopolski, uczestniczyli w niejednym projekcie muzycznym, ale dopiero kilka miesięcy temu wpadli na pomysł stworzenia wspólnej płyty pod szyldem Rock and Fire. W skład zespołu wchodzą Ziemniak, Carlo, Garściak, Domino i Kapsel pracujący nad debiutanckim albumem.

Cząstka "rock" w nazwie grupy wcale nie determinuje wykonywanego rodzaju muzyki. - Chcemy dać ludziom wiele powodów do uśmiechu, a do tego rock and roll nadaje się idealnie, więc stąd fuzja stylów, a każdy z naszych utworów jest trochę inny od poprzedniego. Nie jest tak, że umawiamy się, jakie co ma być, tylko jest ogień, ciekawy początek piosenki, który napędza całość - opowiada Karol Nowacki.

Układ kumpelski i więź duchowa - tak można nazwać relacje, łączące członków zespołu. W rozmowie z Marcinem Kusym opowiadają o pracy nad utworami i tym, jak to, że życiowo są sobie bliscy, wpływa na ich muzykę.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Rozmawia: Marcin Kusy

Goście: Karol Nowacki i Marcin Ziemniczak (członkowie zespołu Rock and Fire) 

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 13.39

ab/mg

Czytaj także

Kazik Staszewski bohaterem festiwalu rockowego

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 23:40
Cieszanów Rock Festiwal jest jednym z ważniejszych wydarzeń tego typu na festiwalowej mapie Polski. Wyróżniają go m.in. koncerty monograficzne, poświęcone jednemu wybranemu artyście, którym w tym roku jest Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odważna płyta Lory Szafran poświęcona Leonardowi Cohenowi

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2017 18:44
- Pracując nad dziełami Leonarda Cohena, pomyślałam, że nie mogę go naśladować, tylko spróbować przetworzyć te utwory i potraktować je jak materiał muzyczny - opowiada wokalistka Lora Szafran.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek: na tej płycie będzie ciemna i jasna strona księżyca

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 16:00
- Podczas nagrywania w studiu było wszystko: od zgrzytania zębami po łzy wzruszenia. Po tak długim czasie grania ze sobą taki moment był nam bardzo potrzebny - wyznał Marcinowi Kusemu Michał Kowalonek, lider zespołu Snowman.
rozwiń zwiń