Maria Niklińska z nową płytą "Coming home"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 15:35
- Północ kojarzy nam się z chłodem, z nostalgią, a mój utwor zatytułowany "Na północy" jest gorący, choć też trochę nostalgiczny. To jeden z ważniejszych moich utoworów - mówiła Maria Niklińska przypominając znaną piosenkę. 
Audio
  • Maria Niklińska na nowej płycie wciąż śpiewa o uczuciach (Muzyczna Jedynka)

Artystka do studia przyszła z nową, nagraną w Stanach Zjednoczonych płytą "Coming home". Maria Niklińska jest współautorką tekstów i muzyki. - Jest paradoksem, że pojechałam na drugi koniec świata, żeby wrócić do domu. Dla mnie dom to jest nie tyle miejsce fizyczne, co symboliczne. To jest to, kogo mamy w sercu. O tym jest utwór "Coming home": o otwartości, o powrocie do siebie, o powrocie do wartości ponadczasowych, ważnych, uniwersalnych, niezależnie gdzie żyjemy, w jakich częściach świata - opisywała nową płytę wokalistka.


niklinska.jpg

Pytana o to, jak przebiegało nagrywanie krążka, artystka stwierdziła, że "była to bardzo otwarta, twórcza i nieszablonowa praca. To był szukanie w każdym artyście tego, co w nim jest unikatowe, co jest najważniejsze. Na płycie śpiewam po angielsku. Ten uniwersalny język pomógł mi, bo materiał tworzyliśmy z osobami z różnych kręgów kulturowych i artystycznych".

Maria Niklińska zapowiedziała premierę - symbolicznego i zmysłowego - jak sama oceniła, teledysku do utworu "Coming home", który po raz pierwszy usłyszeliśmy na antenie radiowej Jedynki.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka" 

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Maria Niklińska (autorka, wokalistka)

Data emisji: 16.02.2017 

Godzina emisji: 13.28

ab/gs

Czytaj także

Natalia Szroeder: nie wjeżdżam windą, idę schodami

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:18
- Jeśli masz coś charakterystycznego, co cię wyróżnia wizualnie - część garderoby czy fryzurę, to ludzie dużo szybciej cię zapamiętają. W przeciwnym razie, do zapamiętania jest dłuższa droga. Ja przebywam tę dłuższą drogę, nie wjeżdżam windą tylko idę schodami - opisywała własną karierę muzyczną Natalia Szroeder.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singin' Birds. Młode wokalistki wierne stylowi retro

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:30
- Każda z nas słucha bardzo różnej muzyki, różnymi stylami się inspiruje. Czasem w naszych utworach można usłyszeć nutkę fascynacji latami 80. i 90. Naszą wizytówką są: harmonia, sposób w jaki śpiewamy i aranżacje - charakteryzowała swój zespół w radiowej Jedynce Dominka Dulny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne inspiracje i fascynacje Krzysi Górniak

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 11:07
- Często inspiruje mnie przyroda, to co przeżywam, moje podróże, spotkania z ludźmi. To oddaję w mojej muzyce. Ale muzykowanie to też kawałek ciężkiej pracy, wiele godzin ćwiczeń - tak jest zawsze z muzyką - opisywała swą pracę artystyczną Krzysia Górniak.
rozwiń zwiń