Nowy kwartet Michała Miśkiewicza zagra dla Tony'ego Williamsa

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:58
Dwóch wspaniałych perkusistów: Michał Miśkiewicz i Cezary Konrad, 28 lutego o godz. 19.00 w studiu im. Witolda Lutosławskiego, zagrają specjalny koncert "Perkusiści dla Tony'ego Williamsa".
Audio
  • Michał Miśkiewicz zaprasza na koncert "Perkusiści dla Tony`ego Williamsa (Muzyczna Jedynka)
Michał Miśkiewicz podczas koncertu w warszawskim klubie Fabryka Trzciny w 2008 r.
Michał Miśkiewicz podczas koncertu w warszawskim klubie Fabryka Trzciny w 2008 r.Foto: PAP/Rafał Nowakowski

W części pierwszej zagra Michał Miśkiewicz i jego nowy zespół, w skład którego wchodzą: Radosław Nowicki na saksofonie, Michał Jaros na kontrabasie i młoda, 22-letnia pianistka Katarzyna Pieczko. - Chciałem, aby w moim zespole zaistniał ktoś z innego, młodszego pokolenia - mówił Pawłowi Sztompke prawie 40-letni Michał Miśkiewicz. - Katarzyna jeszcze studiuje w Krakowie. Zwróciłem na nią uwagę i chciałem u siebie w zespole mieć brzmienie, które ona ma - tłumaczył muzyk. Dodał, że na koncercie 28 lutego pojawi się gościnnie jego ojciec - Henryk Miśkiewicz.  

A co kwartet Michała Miśkiewicza zaprezentuje 28 lutego? - Będziemy bazować przede wszystkim na  kompozycjach mojego idola perkusji - Tony'ego Williamsa, który świetnie komponował, ale również znajdzie się coś Charlesa LloydaHerbie Hancocka - ujawnił Miśkiewicz. 

W drugiej części koncertu, Cezary Konrad ze swoim zespołem, przybliży muzykę klasyczną. Będą to jazzowe interpretacje: Chopina, Bethovena, Mozzarta, Rossiniego i Piazzoli.

Koncert wstudiu im.  Witolda Lutosławskiego poprzedza trasa koncertowa w kilku miastach Polski. Szczegóły w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Miśkiewicz (perkusista)

Data emisji: 17.02.2017

Godzina emisji: 14.22

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krystyna Stańko: moja płyta ma w sobie wiele słońca

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 00:59
- "Novos Anos" to była płyta potrzebna mi i mojej nastrojowości. Do tej muzyki nie należy prężyć muskułów, tylko sprawić, by ta chwila się sączyła i byśmy poczuli przyjemność - mówi wokalistka Krystyna Stańko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny Henryka Miśkiewicza - od klasyki do samby

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 15:30
Saksofonista i klarnecista wraz ze swoimi dziećmi oraz z innymi muzykami towarzyszącymi będzie obchodził 65. urodziny. Jubileuszowy występ odbędzie się 7 stycznia w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
rozwiń zwiń