"Jedwabiście" - osobista, autorska płyta Tomka Kordeusza

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 17:06
- Ptyta jest bardzo moja. I muzyka, i teksty, i śpiew są moje - mówił Tomasz Kordeusz, który po latach prowadzenia w Starachowicach prężnego centrum kultury i długiej współpracy z Piotrem Salatą, zdecydował się nagrać autorski krążek. 
Audio
  • Tomasz Kordeusz prezentuje swoją autorką płytę (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Tomasz Kordeusz prezentuje swoją autorką płytę (Muzyczna Jedynka)

Przy nagraniu "Jedwabiście" towarzyszyli Kordeuszowi jak sam określił "fantastyczny przyjaciele, którym serdecznie dziękuję". A byli to: Zbigniew Jakubek - fortepian, instrumenty klawiszowe, Tomasz Grabowy - bass, Artur Lipiński - perkusja, Jerzy Główczewski - saksofony, flet, Krzysztof Barcik - gitara elektryczna, Thomas Sanchez - perkusjonalia. 


jedwabiscie.jpg

Zapowiadając premierowe odtworzenie na antenie Programu 1 piosenki "Jedwabiście" muzyk powiedział, że "ten utwór to jest takie credo". - To co dla nas z czasem staje się bardzo ważne, znalazło się w tej płycie - dodał muzyk. 

Pytany, jak tworzył płytę, Kordeusz zdradził: muzyka i tekst powstają jednocześnie i od razu wchodzą w formę wstępnego aranżu. Inaczej jest jak komponuję na fortepianie, a inaczej gdy na gitarze. Jeśli mam najpierw pomysł muzyczny, melodię, to będąc tekściarzem, przeklinam, iż muszę pisać tekst do własnej muzyki, ale w końcu sam się daję przekonać, że można dodać sylabę bądź ją odjąć... - zdradzał gość Pawła Sztompke i zapowiedział kolejny utwór zatytułowany "To krew".

Czy odbiorcy potwierdzą słowa Tomasza Kordeusza, iż na jego płycie "jedność tekstu z muzyką jest ładnie zachowana"? Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka" 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Tomasz Kordeusz (poeta, fotograf, kompozytor)

Data emisji: 23.02.2017

Godzina emisji: 13.36

ab/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Rubik: miałem szansę rozwinąć swój talent

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 20:37
- To jest niezwykle ważne. Tak samo ważne jak nie przegapić swojej miłości - mówił w Jedynce kompozytor, dyrygent i producent muzyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekkość upływu czasu w piosenkach Roberta Kasprzyckiego

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 23:31
- Mam na płycie kilka utworów, które są krótsze, natomiast "Rozmarynowa" rozrosła mi się pod palcami i pod dźwiękiem. Nie mogła być krótsza - mówi muzyk Robert Kasprzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastrojowa płyta Grażyny Szapołowskiej. "Rzucam się na głęboką wodę"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 19:46
- Wraz z powstaniem nowej płyty skaczę na głęboką wodę i zapraszam wszystkich, by wybrali się w tę podróż razem ze mną. Mój koncert będzie już w najbliższy poniedziałek - zaprasza aktorka, Grażyna Szapołowska.
rozwiń zwiń