"Cyrano" - musical i płyta inne niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 20:51
Dramat, smutek, melancholia zmieszane z ironią i zawadiackimi wątkami czynią sztukę "Cyrano" wyjątkowym wydarzeniem. - Chcieliśmy zrobić musical inny niż wszystkie - mówi kompozytor Krzesztof Herdzin.
Audio
  • Krzysztof Herdzin opowiada o pracy nad musicalem i płytą "Cyrano" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Krzysztof Herdzin opowiada o pracy nad musicalem i płytą "Cyrano" (Muzyczna Jedynka)

Jacek Bończyk zaproponował Krzysztofowi Herdzinowi wspólną pracę nad musicalem "Cyrano" dla Teatru Muzycznego w Łodzi, najstarszej placówki tego typu w Polsce. Znany z realizacji teatralnych i telewizyjnych Bończyk napisał libretto, zaś skomponowanie muzyki przypadło w udziale autorowi wielu przebojów - Herdzinowi. Punktem wyjścia była powieść "Cyrano de Bergerac" Edmonda Rostanda, jeden z symboli kultury francuskiej. Jest to opowieść o heroicznym człowieku z wątkiem miłosnym w tle.

W pracy nad "Cyrano" artyści postanowili skupić się na słowie, odchodząc od prymatu muzyki. - Chcieliśmy zwrócić uwagę na nieco inny kształt sztuki i dzięki temu weszliśmy w ten temat jako pionierzy, z czym zgodzili się aktorzy, muzycy, wokaliści i inne osoby, pracujące nad przedstawieniem. Nie wiemy, dokąd nas ta droga doprowadzi i jest to fascynujące - opowiada Krzysztof Herdzin.

O kontynuacji języka opery komicznej w wydaniu Studio Buffo, wyrafinowanej wersji musicalu i płycie "Cyrano" rozmawiamy z gościem Jedynki. Więcej w nagraniu.

Płytę "Cyrano" można kupić w sklepie Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Krzysztof Herdzin (aranżer, dyrygent, kompozytor)

Data emisji: 1.03.2017

Godzina emisji: 13.38

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premierowy singiel Grzegorza Wilka na antenie Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 16:36
- To rockowo-popowa piosenka. Trzeba wychodzić naprzeciw gustowi polskiego odbiorcy - tak wokalista Grzegorz Wilk mówi o swoim najnowszym utworze "Kochaj Mnie". Muzykę do piosenki napisał kompozytor i multiinstrumentalista Romuald Lipko z Budki Suflera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Duch, Dusza i Ciało" czyli Artur Gotz prezentuje nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 16:40
- Zrobiliśmy do tego utworu piękny teledysk w Złotym Potoku - zachwalał swoją produkcje Artur Gotz. Aktor, wokalista odwiedził studio Jedynki jadąc prosto z Łodzi, gdzie występował w spektaklu dla dzieci. Zaprezentował utwór "Duch, Dusza i Ciało".
rozwiń zwiń