Ania Wyszkoni o płycie "Jestem tu nowa" i swoim pierwszym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:30
- Stuknęła mi 20-stka. To chyba taki wiek w sam raz, bo jestem już dość doświadczona, ale jeszcze na początku drogi - tak o swojej 20 letniej obecności na scenie mówiła artystka. 
Audio

Ania Wyszkoni Jestem tu nowa.jpg

Z końcem marca ukaże się nowa płyta Ani Wyszkoni zatytułowana "Jestem tu nowa". - Jestem w takim momencie życia, że czuję się nowa. Nowa na scenie, nowa w moim życiu osobistym. To dla mnie bardzo ważny moment. Tytuł płyty jest zaskakujący dla wielu moich fanów, dla mnie jest on dość oczywisty - przyznaje gość Marcina Kusego. 

Co dla wokalistki jest najważniejsze? - Każdy dzień jest inspirujący i wprowadzający jakieś zmiany. Jeśli ich potrzebujemy, trzeba się na nie decydować. Było kilka momentów istotnych na mojej drodze. Doskonale pamiętam mój pierwszy koncert, kiedy miałam 16 lat i stanęłam na scenie z zespołem Łzy. Później po 14 latach wspólnej drogi przyszedł czas na rozstanie z grupą, dla mnie bardzo dobry moment, mimo że wtedy ryzykowny. Poczułam, że muszę postawić wszystko na jedną kartę. Wydaje się, że podjęłam słuszną decyzję - ocenia artystka. 

Co nowego przynosi album Ani Wyszkoni, który ukaże się 31 marca? Jak układa się współpraca artystki z Arturem Gawlińskim i Janem Borysewiczem, którzy skomponowali utwory na tę płytę? Co sprawia, że wokalistka wraca do swoich dawnych płyt? Jak Ania Wyszkoni dobiera repertuar na kolejne koncerty? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której można także posłuchać premierowo piosenki "Nie chcę cię obchodzić" .

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Ania Wyszkoni

Data emisji: 9.03.2017

Godzina emisji: 13.19

gs/ab

Czytaj także

Muzyczne pocztówki z dalekich podróży Joanny Morea

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 18:00
- "Crazy People" to swing i piosenka jazzowa, bo tam rzeczywiście jest piosenka. Na płycie znalazły się utwory wygrzebane z historii, są to starocie przywrócone do życia - opowiada wokalistka, Joanna Morea.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daria Zawiałow o płycie "A kysz!": lubię opowiadać

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 14:38
- Długo pracowaliśmy nad tym albumem i dużą wagę przykładaliśmy do każdego utworu. Praca trwała ponad 2 lata, a gdybym miała włączyć też czas pomysłów i okres powstawania demo, to wyszłyby 4 lata - opowiadała o swej debiutanckiej płycie Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Papa Dance po Komendarka. Zachwyt starą elektroniką trwa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 17:47
- Epoka muzyki elektronicznej lat 80. wciąż stanowi żywotną inspirację dla muzyków młodego pokolenia i ważny komponent naszej kultury, do którego nawiązują starsi i młodsi artyści - mówi dziennikarz, Marek Horodniczy.
rozwiń zwiń