Kasia Cerekwicka: chciałabym, żeby moja muzyka dodawała otuchy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:00
- Dla mnie osobiście to było 20 fajnych lat artystycznego poszukiwania, czasami spełnienia i taką największą życiową przygodą - wyznała Marii Szabłowskiej Kasia Cerekwicka, która właśnie świętuje 20-lecie kariery muzycznej.
Audio
  • "Myślę, że dopiero teraz dojrzałam do swojej drogi, do bronienia swoich muzycznych ideałów" (Muzyczna Jedynka)

Artystka swoją karierę muzyczną zaczynała w 1997 roku, występem oraz wygraną w programie "Szansa na sukces".  - Od "Szansy na sukces" tak naprawdę wszystko się zaczęło. Wylosowałam piosenkę Ewy Bem "Wyszłam za mąż, zaraz wracam". Pamiętam, że najbardziej się bałam właśnie tego utworu. Paradoksalnie miałam szczęście, bo do tej piosenki byłam najlepiej przygotowana - wspominała Kasia Cerekwicka.

cerekwicka katarzyna kasia 1200x660.jpg

Artystka bardzo ceni program, w którym zadebiutowała. - "Szansa na sukces" to był innego rodzaju konkurs. Był dla wszystkich, był zabawny, lekki, bez tego show i całego zamieszania, które dzieje się teraz w podobnych programach muzycznych - oceniła artystka. 

Kasia Cerekwicka Teraz staram się dostrzegać te pozytywne aspekty życia i chciałabym, żeby moja muzyka dodawała otuchy

- Jeszcze wiele rzeczy przede mną, wiele projektów. Mam większą odwagę. Przez ostanie 10 lat chciałam samodzielnie tworzyć piosenki, mieć większy wpływ na muzykę. Obecnie pracuję nad materiałem totalnie moim - mówiła Cerekwicka. Pytana o to, jak będzie brzmieć jej nowa płyta, która ukaże się na jesieni, odpowiedziała: "Ja uwielbiam muzykę popularną, ładne melodie, zaaranżowane na pełnym instrumentarium i to jest to, do czego dążę."

W audycji wysłuchaliśmy zapowiadającego płytę singla "Bez Ciebie", do którego tekst artystka współtworzyła. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Kasia Cerekwicka

Data emisji: 14.03.2017

Godzina emisji: 13.20

ab/mc

Czytaj także

Ania Wyszkoni o płycie "Jestem tu nowa" i swoim pierwszym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:30
- Stuknęła mi 20-stka. To chyba taki wiek w sam raz, bo jestem już dość doświadczona, ale jeszcze na początku drogi - tak o swojej 20 letniej obecności na scenie mówiła artystka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
- Płyta "Zaklęty krąg" jest bezkompromisowa i taką była w zamyśle od początku. Najlepszym poligonem dla tej twórczości jest granie na żywo, bo wtedy muzyka może zabrzmieć pełnowymiarowo - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rock z melancholijną nutą na płycie zespołu Proces

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 23:05
- Osobiście lubię utwory, jak to określił mój tata, długie, smutne i nudne, choć gramy mocniejszą muzykę. Interesuje mnie połączenie rocka z melancholijnymi dźwiękami - mówi Piotr Połać, wokalista z zespołu Proces.
rozwiń zwiń