Grażyna Łobaszewska o poszukiwaniu szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 15:00
- Ta płyta jest o szczęściu, o zmianach w samym sobie, jest też o pewnej sile, która potrzebna jest na trudny czas. Na czas, kiedy na swoje pytania nie znajdujemy odpowiedzi. Na czas, kiedy serce mamy rozdarte, boimy się o jutro, pojutrze, boimy się o swoje dzieci, kiedy z partnerem coś jest nie tak - opowiada wokalistka o albumie "Sklejam się" wydanym z formacją Ajagore. 
Audio
  • Grażyna Łobaszewska opowiada o swojej najnowszej płycie "Sklejam się" (Muzyczna Jedynka)
Grażyna Łobaszewska
Grażyna ŁobaszewskaFoto: TVP/PAP/ Jan Bogacz

sklejam sie Grażyna Łobaszewska.jpg

Grażyna Łobaszewska podkreśla w swoich tekstach, że nie powinniśmy się godzić na swoja bylejakość, na bylejakość związków opierających się nie na zasadach partnerskich, kiedy korzyści czerpie tylko jedna strona. - Nawet w biznesie się mówi, że dobry biznes jest wtedy, kiedy każda ze stron jest zadowolona - mówi. 

Artystka przyznaje, że rozpoczęcie zmian w swoim życiu nie jest proste, ale jak ocenia "nie ma co iść na łatwiznę, szkoda czasu". - Tyle jest jeszcze rzeczy do opowiedzenia, tylu ludzi się codziennie spotyka. Po każdym koncercie przychodzą nowi ludzie, mają nowe spojrzenie na różne sprawy - przyznaje gość "Muzycznej Jedynki".

Czy płyta powstała na jubileusz pracy artystycznej? Skąd zdaniem wokalistki możemy czerpać siłę? O czym publiczność chce rozmawiać z wokalistką po koncertach? Czy to prawda, że "Czas uczy pogody"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

*** 

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiała: Martyna Podolska

Gość: Grażyna Łobaszewska (wokalistka i kompozytorka)

Data emisji: 13.03.2017

Godzina emisji: 13.25

gs/ab

Czytaj także

Ania Wyszkoni o płycie "Jestem tu nowa" i swoim pierwszym koncercie

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 15:30
- Stuknęła mi 20-stka. To chyba taki wiek w sam raz, bo jestem już dość doświadczona, ale jeszcze na początku drogi - tak o swojej 20 letniej obecności na scenie mówiła artystka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cugowscy razem na scenie. "Ludzie wierzą nam na słowo"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:00
- Płyta "Zaklęty krąg" jest bezkompromisowa i taką była w zamyśle od początku. Najlepszym poligonem dla tej twórczości jest granie na żywo, bo wtedy muzyka może zabrzmieć pełnowymiarowo - mówi w "Muzycznej Jedynce" Piotr Cugowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rock z melancholijną nutą na płycie zespołu Proces

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 23:05
- Osobiście lubię utwory, jak to określił mój tata, długie, smutne i nudne, choć gramy mocniejszą muzykę. Interesuje mnie połączenie rocka z melancholijnymi dźwiękami - mówi Piotr Połać, wokalista z zespołu Proces.
rozwiń zwiń