Album "WOman", czyli męski świat oczami kobiety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Emocje, które są dla mnie najważniejsze, w muzyce i śpiewaniu są inaczej odbierane przez kobiety, inaczej przez mężczyzn. Każdy z nas może powiedzieć to samo, ale na zupełnie inny sposób i z zupełnie innym wydźwiękiem emocjonalnym. Taka idea była na początku mojej drogi z płytą "WOman" - mówi Eve Light.  
Audio
  • Eva Light opowiada o powstaniu swojej płyty "WOman" (Muzyczna Jedynka)

WOman 280.jpg

Płyta Eve Light przynosi muzyczne interpretacje utworów, znanych z charakterystycznych, mocnych, męskich wykonań przefiltrowanych przez kobiecą wrażliwość. Jak przyznaje wokalistka warstwa muzyczna albumu, który swoją premierę miał 8 marca, mieści się między popem a jazzem, ale trudno ją jednoznacznie sklasyfikować. 

Jacy artyści współpracowali przy powstaniu albumu? Eve Light w rozmowie z Pawłem Sztompke zdradziła, że już pomału myśli o kolejnych nagraniach. Jaką drogą podąży artystka? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Eve Light (Ewelina Babiarz)

Data emisji: 16.03.2017

Godzina emisji: 14.17

gs/jsz

Czytaj także

Kasia Cerekwicka: chciałabym, żeby moja muzyka dodawała otuchy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 14:00
- Dla mnie osobiście to było 20 fajnych lat artystycznego poszukiwania, czasami spełnienia i taką największą życiową przygodą - wyznała Marii Szabłowskiej Kasia Cerekwicka, która właśnie świętuje 20-lecie kariery muzycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Łobaszewska o poszukiwaniu szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2017 15:00
- Ta płyta jest o szczęściu, o zmianach w samym sobie, jest też o pewnej sile, która potrzebna jest na trudny czas. Na czas, kiedy na swoje pytania nie znajdujemy odpowiedzi. Na czas, kiedy serce mamy rozdarte, boimy się o jutro, pojutrze, boimy się o swoje dzieci, kiedy z partnerem coś jest nie tak - opowiada wokalistka o albumie "Sklejam się" wydanym z formacją Ajagore. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od Kofty... do Korcza". Piosenki Michała Bajora w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:39
- W tym roku jest sporo jubileuszy: to jest moja 20. płyta, 30 lat od wydania pierwszej, za kilka miesięcy skończę 60 lat i jestem 45 lat na scenie. Te cztery daty zbiegły się razem i postanowilem wydać płytę, o którą mnie proszono - wyjaśniał Michał Bajor, gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitch & Mitch z nową płytą w sam raz na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:24
- Płyta "Visitantes Nordestinos" to czysty optymizm i świetna muzyka na przełom, jakim jest wiosna - mówi Krzysztof Mitch Bałach z Mitch & Mitch.
rozwiń zwiń