"Od Kofty... do Korcza". Piosenki Michała Bajora w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:39
- W tym roku jest sporo jubileuszy: to jest moja 20. płyta, 30 lat od wydania pierwszej, za kilka miesięcy skończę 60 lat i jestem 45 lat na scenie. Te cztery daty zbiegły się razem i postanowilem wydać płytę, o którą mnie proszono - wyjaśniał Michał Bajor, gość "Muzycznej Jedynki".
Audio
  • Singlem "Chciałbym" Michał Bajor zapowiada nowy albumu (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Singlem "Chciałbym" Michał Bajor zapowiada nowy albumu (Muzyczna Jedynka)

Aktor i piosenkarz zdradził, że to publiczność prosiła go o wydanie tej nowej płyty, o to, "by po moich autorskich, napisanych głównie przez Młynarskiego piosenkach, po piosenkach francuskich, po "koftowo-korczowych", znów nagrać te moje, ale właśnie te starsze utwory. Pokusiłem się więc o nagarnie na nowo 30 starych piosenek. Są to utwory w aranżacji Wojciecha Borkowskiego".

Piosenki wydane będą na dwóch płytach. "Od Kofty... do Korcza" vol. 1 ukaże się 21 kwietnia, zaś vol. 2 29 września. - Na pierwszej płycie są autorzy i kompozytorzy z moich początków, a na drugiej płycie kompozycje Włodzimierza Korcza, który mocno "postawił kropkę nad i" mojego bycia na scenie estradowej. Będzie też jedna nowa piosenka, która jest odpowiedzią na "Ogrzej mnie" też skomponowane przez Korcza - mówił Marcinowi Kusemu Michał Bajor.

bajor-michal1200.jpg

Michał Bajor Przy powstawaniu albumu niosły mnie te piosenki, ale tak naprawdę niosła mnie moja dzisiejsza dojrzałość, świadomość siebie, bycia na scenie, świadomość tego, kim jestem dzisiaj jako wykonawca

Artysta opowiedział Marcinowi Kusemu o swoim scenicznym debiucie w wieku 16 lat, zapowiedział najbliższe koncerty i wyznał, czy jest gotowy na śpiewanie np. z grupą hip-hopową. Więcej w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Michał Bajor

Data emisji: 15.03.2017

Godzina emisji: 13.21

ab/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowa piosenka Alicji Majewskiej. Radiowa premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2015 16:00
- Wojtek Młynarski ma zwyczaj notowania daty powstania utworu. Ze zdumieniem odkryłam, że tekst tej powstał w 2003 roku - mówiła w Jedynce Alicja Majewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawnie i wzruszająco o miłości. "Single śpiewają songi"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2017 17:42
- Będą piosenki o miłości, tej udanej i tej trochę mniej. Spektakl "Single śpiewają songi" jest pełen śmiechu, wzruszeń i spajających to wszystko przemyśleń - mówi aktorka Małgorzata Lipka.
rozwiń zwiń