Zespół Kroke: "Traveller" to esencja naszych podróży i inspiracji

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 16:00
- Jednym z najpiękniejszych momentów jest tworzyć z innym artystą. Spotkanie dwóch światów zawsze rodzi coś nowego, coś co może przynieść radość słuchaczom, a to dla nas wielka radość, energia i inspiracje kolejnymi podróżami, poznawaniem ludzi, spotykaniem kultur - opowiadali muzycy zespołu Kroke.
Audio
  • Muzycy zespołu Kroke opowiadają o powstaniu najnowszej płyty "Traveller" (Muzyczna Jedynka)


Traveller 280.jpg

Jak przyznają Tomasz Kukurba i Jerzy Bawoł ich zespół wymyka się jednoznacznemu zaklasyfikowaniu. - 15 lat temu wymknęliśmy się poza jakiekolwiek klasyfikacje. Mówienie, że jest to muzyka etniczna, świata, folkowa to wszystko jest i prawda i nieprawda, bo jest to przetrawione przez nas, przez nasze osobowości, umiejętności, przez czas, kiedy jesteśmy ze sobą - mówią artyści, którzy grają razem już 25 lat.

Krakowskim triem zachwycił się Steven Spielberg, gdy kręcił w Krakowie "Listę Schindlera" i zaprosił Kroke na koncerty do Jerozolimy. Urzekli Petera Gabriela, nagrali płytę z Nigelem Kennedym. W audycji opowiadali o współpracy z Edytą Geppert, o koncertach i echach spotkań z różnymi artystami, które można usłyszeć w ich twórczości.

Jak to się dzieje, że mimo grania razem 25 lat, pracując nad nową płytą, odkrywają wciąż nowe kolory w sobie ? Kiedy najbliższe koncerty Kroke, którego płyta "Traveller" ma premierę 17 marca? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Goście: Tomasz Kukurba (altówka), Jerzy Bawoł (akordeon) - muzycy zespołu Kroke

Data emisji: 17.03.2017

Godzina emisji: 14.17

gs/ab

Zobacz więcej na temat: Zbigniew Krajewski MUZYKA

Czytaj także

Album "WOman", czyli męski świat oczami kobiety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 16:30
- Emocje, które są dla mnie najważniejsze, w muzyce i śpiewaniu są inaczej odbierane przez kobiety, inaczej przez mężczyzn. Każdy z nas może powiedzieć to samo, ale na zupełnie inny sposób i z zupełnie innym wydźwiękiem emocjonalnym. Taka idea była na początku mojej drogi z płytą "WOman" - mówi Eve Light.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Od Kofty... do Korcza". Piosenki Michała Bajora w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:39
- W tym roku jest sporo jubileuszy: to jest moja 20. płyta, 30 lat od wydania pierwszej, za kilka miesięcy skończę 60 lat i jestem 45 lat na scenie. Te cztery daty zbiegły się razem i postanowilem wydać płytę, o którą mnie proszono - wyjaśniał Michał Bajor, gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitch & Mitch z nową płytą w sam raz na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:24
- Płyta "Visitantes Nordestinos" to czysty optymizm i świetna muzyka na przełom, jakim jest wiosna - mówi Krzysztof Mitch Bałach z Mitch & Mitch.
rozwiń zwiń