Wielki powrót Kayah i Bregovica. "To jest niezwykłe"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 18:19
- Razem z Goranem Bregoviciem od września atakujemy kilka miast w Polsce, a stanie się tak dzięki wspólnemu koncertowi w zeszłym roku, który się spotkał z ogromnym zainteresowaniem - mówi w "Muzycznej Jedynce" Kayah.
Audio
  • Kayah zaprasza na koncerty z Goranem Bregovicem i charytatywny koncert jubileuszowy, poświęcony twórczości Ireny Jarockiej (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Kayah zaprasza na koncerty z Goranem Bregovicem i charytatywny koncert jubileuszowy, poświęcony twórczości Ireny Jarockiej (Muzyczna Jedynka)

Spotkanie po latach na scenie z kompozytorem było dla Kayah mistycznym przeżyciem i zaowocowało pomysłem o powrocie znakomitej pary muzyków. - Widziałam takie koncerty w Izraelu czy Brazylii, że publiczność od początku do końca śpiewa z artystą, zna każdy oddech i każde słowo. To jest naprawdę niezwykłe i myślę, że sam Goran też zrozumiał jak bardzo ważna jest nasza wspólna płyta - opowiada wzruszona Kayah.

Artystka poza koncertami, które zagra we wrześniu zaprasza na charytatywny koncert jubileuszowy, poświęconego twórczości Ireny Jarockiej. Odbędzie się on 3 kwietnia o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Kayah wstąpi w doborowym towarzystwie z Krzysztofem Herdzinem, Olgą Bończyk, Dorotą Miśkiewicz, Kasią Kowalską, Małgorzatą Ostrowską, Anią Rusowicz, Haliną Frąckowiak, Andrzejem Lampertem i Januszem Szromem.

W nagraniu audycji zdradzamy, jakie utwory usłyszymy w czasie koncertu, na który bilety można kupić tutaj.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Kayah (wokalistka, producentka muzyczna, autorka tekstów), Krzysztof Herdzin (pianista, kompozytor, aranżer, producent)

Data emisji: 21.03.2017

Godzina emisji: 13.18

sm/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chór śpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 12:22
W sobotę 8 października, w przeddzień 80. urodzin Agnieszki Osieckiej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert poświęcony jej pamięci. W audycji prezentujemy fragment retransmisji tego wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Piaseczny świętuje urodziny i zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 19:00
- Ta płyta powstaje w trochę niespotykany, jak dla mnie, sposób. Nie wszedłem do studia i nie zaśpiewałem wszystkiego od razu, ale śpiewam partiami do poszczególnych kompozycji - opowiada artysta. Jak zdradza, autorem muzyki do wszystkich utworów ma być Ania Dąbrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warsaw Afrobeat Orchestra: afrykańska muzyka z polską duszą

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 18:00
- Warsaw Afrobeat Orchestra to 11 osób na scenie, 3 wokalistki, sekcja dęta, instrumenty klawiszowe, perkusja - taki tygiel grający muzykę z pogranicza Afryki, afrofunku, afrobeatu, ale też polskiego folkloru - mówi Adam Kłosiński. 
rozwiń zwiń