Mietek Szcześniak: dzielenie się poezją ks. Twardowskiego to moja radość

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 15:24
- Te teksty są skrótem przez mądrość, ale też przez poczucie humoru, bo rzadko który poeta potrafi kuksańcem humoru popchnąć nas ku właściwym wyborom - mówi w "Muzycznej Jedynce" Mietek Szcześniak.
Audio
  • Mietek Szcześniak przed koncertem promującym płytę "Nierówni" w Teatrze Roma (Muzyczna Jedynka)
Mietek Szcześniak
Mietek SzcześniakFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wydany z listopadzie 2016 roku album "Nierówni" ma już status złotej płyty. Mietek Szcześniak śpiewa tam do wierszy ks. Jana Twardowskiego, ponadto jest on autorem kompozycji. - Wybrałem Twardowskiego przede wszystkim jako dobrego poetę i jako człowieka, który, podobnie jak ja, chce dodać do świata trochę dobra i akceptacji - tłumaczy gość Jedynki.

Nowy repertuar artysty będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu w warszawskim Teatrze Roma, który odbędzie się 4 kwietnia. - Na scenie pojawi się skład polsko-brazylijski z domieszką meksykańską. Zagramy wszystkie piosenki z albumu, będą też niespodzianki - zaprasza Mietek Szcześniak.

Co kryje się pod tą ostatnią zapowiedzią, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Mietek Szcześniak (wokalista, kompozytor)

Data emisji: 29.03.2017

Godzina emisji: 13.39

pg/mg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mietek Szczęśniak pokazuje, jak skrócić drogę z serca do głowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 20:38
- Płyta "Nierówni" to spełnione po kilkunastu latach marzenie i wiersze, które zechciały stać się piosenkami. Było to trudne zdanie, bo często nie mają one rymów - mówi wokalista Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochany w poezji Mieczysław Szcześniak

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 11:00
-  To dzięki państwu moje płyty pokryły się złotem. Póki starczy tchu, my artyści jesteśmy dla państwa. Jeżeli Was nie ma, to i nas nie ma. Dziękuję, że zechcieliście przyjrzeć się przychylnym okiem i sercem temu, co robię - zwrócił się do swoich odbiorców Mieczysław Szcześniak, gość audycji.
rozwiń zwiń