X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Don Vasyl: śpiewam i tańczę od urodzenia

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 20:54
- Muzyka to coś, co mnie trzyma przy życiu, zdrowiu i kondycji, którą mam, że nie wspomnę o młodzieńczej urodzie - mówi Don Vasyl, romski piosenkarz.
Audio
  • Don Vasyl opowiada o nowej płycie i wraz z Andrzejem Świdrem zaprasza na festiwal (Muzyczna Jedynka)

Don Vasyl świętuje 55-lecie pracy artystycznej, którą zaczynał w bardzo wczesnym wieku. Jak sam przyznaje, pierwsze kroki w karierze stawiał w wieku 16 lat, choć niektórzy twierdzą, że nawet, gdy miał 12 lat, bo wtedy zaczął występować. - Już jak się urodziłem, to tańczyłem i śpiewałem, bo tak to jest u Cyganów - śmieje się muzyk.

Pomimo długiej kariery Don Vasyl ma tremę przed każdym występem. Dopiero po wyjściu na scenę zapomina o zdenerwowaniu. - Moja publiczność daje mi ogromną energię - podkreśla gość "Muzycznej Jedynki".

W audycji rozmawialiśmy również o budowaniu dialogu, Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku oraz nowej płycie Don Vasyla. Posłuchaj nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Don Vasyl (romski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, poeta, legenda muzyki romskiej), Andrzej Świder (manager Festiwalu Piosenki i Kultury Romów)

Data emisji: 7.04.2017

Godzina emisji: 13.23

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kasia Lins: trochę tego Nashville na nowej płycie przemyciłam

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 14:45
- Pierwsza moja płyta powstawała w Nashville. Płyta numer dwa, a będzie to EP-ka, czyli minialbum, powstawała w tak wielu miejscach, że trudno mi policzyć - mówiła Marcinowi Kusemu Kasia Lins.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pablopavo: opowiadam historie, nawiązuję do popkutury i lubię szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:05
- Poprzednie płyty "Wir" i "Tylko" były inne ze względu na skład zespołu i instrumentarium. Nie były nagrane z moim macierzystym zespołem, były to muzyczne wycieczki gdzieś w bok. Na nowej płycie "Ladinola" wracam do mojej zwykłej formy - informował Pablopavo, gość "Muzycznej Jedynki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mozart na Triduum Paschalne w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 16:30
- Na Triduum Paschalne, czyli Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę, zdecydowalimy się przygotować premierowe dzieło: Requiem d-moll Mozarta z choreografią Jacka Tyskiego - mówi Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej.
rozwiń zwiń