Izabela Trojanowska wraca na nowej płycie do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 15:20
- Nie wiedzieliśmy, jak ta płyta będzie przyjęta. Dzisiaj możemy odetchnąć. Powrót do korzeni, do Izy Trojanowskiej prawdziwej, to jest fajna podróż - tak o swoim nowym albumie "Na skos", która ukazała się i na kompakcie, i na winylu, opowiadała Izabela Trojanowska.
Audio
  • Iza Trojanowska o nowej płycie (Muzyczna Jedynka)

Po nagraniu płyty piosenkarka, znana też z roli Moniki w serialu "Klan", zmienila swój image. - Gdzieś tam zasklepiłam się w tej Monice Ross z domu Lubicz i zauważyłam, że nawet moja szafa przypomina szafę Moniki Ross. Są tam sukienki i garsonki, które chętnie noszę na plan filmowy "Klanu" - wyznała Izabela Trojanowska.


trojanowska lipko kowalczyk_1200.jpg

Muzykę na płytę "Skos" napisał Jan Borysewicz. - Z Jankiem spotkaliśmy się n-ty raz i postanowiliśmy zrobić coś razem. Zaprosił mnie do domu i pokazał nad czym pracuje, a ja wprost oniemiałam, bo pracował nad nową płytą Lady Pank, nad płytą Jana Bo, nad piosenką dla Rudej z Red Lips i jeszcze robił cały materiał dla Kukiza - opisywała piosenkarka.

Autorem słów jest Andrzej Byrski, z którym Trojanowska współpracowała przy wydawnictwie "Życia zawsze mało". - Napisał mi takie teksty, że niektórzy posądzają mnie, że to moja twórczość. I nawet zaczynam się też nad tym powoli zastanawiać, bo tak się do mnie przykleiły, do mojej duszy, do mojego mózgu, że śpiewam je jak własne - przyznaje gość "Muzycznej Jedynki".

Artystka zdradziła również w audycji, które utwory z płyty są jej najbliższe i zaprezentowała singiel pt. "Skos".

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Izabela Trojanowska (piosenkarka, aktorka)

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 14.16

ab/pg

Czytaj także

Urok miejsca i spokój na nowej płycie Roberta Chojackiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 00:59
- Teraz nagrywa się nerwowo, wchodzi się do studia i wszystko odbywa się szybko, a tutaj udało się inaczej, niespiesznie - mówi o swojej nowej płycie saksofonista, Robert Chojnacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Nowacki: tworzenie muzyki jest jak granie w totka

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 12:15
- Szuka się wzoru na wariację z powtórzeniami. Problem potem polega na tym, żeby nie napisać czegoś, co już zostało skomponowane - mówi Aleksander Nowacki, piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny.
rozwiń zwiń