Sławomir Kowalewski z wiosenną piosenką z jubileuszowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 16:20
- Pierwszy zawodowy kontrakt Trubadurów (z Estradą Łódzką) został podpisany po festiwalu w Opolu w 1966 r.- wspomianał świętujący 50-lecie pracy artystycznej Sławomir Kowalewski.
Audio
  • Trubadur - Sławomir Kowalewski z wiosenną piosenką i wielkanocnymi życzeniami (Muzyczna Jedynka)

- Na ten kontrakt czekaliśmy chyba 2 lata. Były tam podane nawet nasze stawki. Za każdy koncert mieliśmy 125 zł plus dodatki, np. ja za kierownictwo muzyczne dostawałem 25 zł, Krzysiek Krawczyk za inspicjenturę też 25 zł - ujawnił muzyk.  

czytaj więcej
kowalewski slawomir 1200.jpg

- Z sympatią wspominam każde chwile naszej początkowej kariery. Przyznam, że w pewnym momencie "sodówa" uderzyła nam do głowy. Udało nam się to przezwyciężyć, bo mieliśmy pokorę i taką mądrość, że to nam zepsuje karierę - tłumaczył Kowalewski. - Alan Freeman, bardzo znany dziennikarz z Radia Luxemburg, usłyszał nas na festiwalu w Sopocie i na konferencji  prasowej stwierdził, że gdyby zespół miał impresariat zachodni, to zrobiłby karierę światową. Mieliśmy za kilka miesięcy lecieć do Londynu, ale nie udało się - wspominał muzyk.

W audycji zaprezentował utwór "Wiosenny słońca blask"  z płyty wydanej z okazji jubileuszu 50 lat na scenie, zatytułowanej "Moja fantazja" . Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Sławomir Kowalewski zespół Trubadurzy (piosenkarz, gitarzysta i kompozytor)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 13.21

ab/bch

Czytaj także

Lider Trubadurów: przetrwaliśmy dzięki rock’n’rollowi

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2015 15:55
- Od lat 60-tych naszą pasją i inspiracją jest rock’n’roll. Nie zapominamy również o wspaniałych fanach, którzy wciąż są nienasyceni naszą twórczością - mówi Sławomir Kowalewski.
rozwiń zwiń