Bovska i jej art-popowa płyta "Pysk"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 15:33
- Oprawa graficzna płyty jest dla mnie bardzo istotna, w dużej mierze dlatego, że jestem projektantem tego krążka, jak i poprzedniego. Wydaje mi się, że tylko taki jest sens w wydawaniu fizycznym płyt, gdy stanowią one jakiś swój świat. Ważne jest, by to co graficzne, podążało za muzyką - wyznała Marcinowi Kusemu Bovska czyli Magda Grabowska-Wacławek. 
Audio
  • Bovska i jej nowa płyta "Pysk" (Muzyczna Jedynka)
Bovska w studiu radiowej Jedynki
Bovska w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jej nowy album zatytułowany "Pysk" jest wydany wyjątkowo. Po otwarciu płyty, wyskakuje okienko w formie przestrzennej głowy geparda. W środku oprócz płyty CD znajduje się 12 pocztówek ze zdjęciami, ilustracjami, tekstami piosenek oraz maska. - Oprawa wizualna płyty musi powstawać równolegle z muzyką. Nie potrafiłabym stworzyć oprawy wizualnej do muzyki, która jeszcze nie powstała - tłumaczyła Bovska.  

wpysk.jpg

- Lubię intymną muzykę, która zbliża, blisko trafia odbiorcę, każe się skupić. Połączenie muzyki i tekstu, który musi współgrać odpowiednio odgrywa ogromną rolę - opisywała nastrój piosenek, przy których tworzeniu duży odział miał Jan Smoczyński. - On jest producentem muzycznym i współkompozytorem płyty - dodała artystka. - Razem siedzimy w studiu i piszemy muzykę. Czasem on coś przynosi, czasem ja, a czasem jest tak, że  siadamy w studiu nic nie mamy poza np. fragmentem tekstu. Wtedy inspirujemy się brzmieniami, których razem słuchamy. W ten sposób następuje niesamowita wymiana, i to jest coś bardzo cennego - zdradzała kulisy powstawania płyty Bovska i zaprezentowała utwór "Cyrk". 

Dlaczego ta popowa płyta nie jest najłatwiejsza w odbiorze, jakie muzyczne gatunki były inspiracją "Pysk" i  skąd ten tytuł? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczną Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Bovska czyli Magda Grabowska-Wacławek (wokalistka, autorką tekstów i piosenek)

Data emisji: 13.04.2017

Godzina emisji: 13.26

ab/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pablopavo: opowiadam historie, nawiązuję do popkutury i lubię szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2017 16:05
- Poprzednie płyty "Wir" i "Tylko" były inne ze względu na skład zespołu i instrumentarium. Nie były nagrane z moim macierzystym zespołem, były to muzyczne wycieczki gdzieś w bok. Na nowej płycie "Ladinola" wracam do mojej zwykłej formy - informował Pablopavo, gość "Muzycznej Jedynki". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzmieniowe eksperymenty na płycie Nash

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 13:53
Jest waltornia, puzon, basklarnet, które w piosenkach nie są często stosowane i to pozwoliło nam pójść brzmieniowo w ciekawe rejony - tak o swojej twórczości opowiadają Anna Gadt i Miłosz Wośko z Nash.
rozwiń zwiń