Łukasz Gorczyca i gitarzystka Michaela Jacksona razem na scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 15:00
- Gdy zaczęłam grać w zespole Michaela Jacksona, Prince miał już dwie dziewczyny, które z nim występowały i był to początek rewolucji, gdy zaczęły się pojawiać gitarzystki - opowiada Jennifer Batten.
Audio
  • Łukasz Gorczyca i Jennifer Batten opowiadają o wspólnym muzykowaniu, Michaelu Jacksonie i Dodzie (Muzyczna Jedynka)
Łukasz Gorczyca i Jennifer Batten zapowiadają wspólną trasę koncertową
Łukasz Gorczyca i Jennifer Batten zapowiadają wspólną trasę koncertowąFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Łukasz Gorczyca i Jennifer Batten zagrają w najbliższym czasie 12 koncertów w Polsce i jeden w Bratysławie. Muzycy poznali się wiele lat temu przy okazji festiwalu muzycznego, na który basista zaprosił amerykańską gitarzystkę.

- Któregoś dnia stwierdziliśmy, że skoro mam zespół, to dlaczego by nie spróbować zrobić czegoś razem, i tak już gramy kilka lat z rzędu. Tegoroczna trasa koncertowa będzie wyjątkowa, bo poza muzyką instrumentalną, zagramy część poświęconą Michaelowi Jacksonowi z wokalistą Krzysztofem Chruścielem - opowiada Łukasz Gorczyca.

Jak Jennifer Batten wspomina koncert Michaela Jacksona w Polsce i współpracę z Dodą? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczną Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Łukasz Gorczyca (basista), Jennifer Batten (amerykańska gitarzystka, która współpracowała m.in. z Michaelem Jacksonem)

Data emisji: 18.04.2017

Godzina emisji: 13.20

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori", czyli o emigracji ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 15:00
- Moja nowa płyta jest kontunuacją poprzedniej - "Księgi emigrantów. Tom I", ale na okładce nie umieściłem tytułu "Tom II", bo niestety, dziś słowo "emigrant" kojarzy się z czymś więcej, i niestety, mieszamy słowo "emigrant" z uchodźcami czy też z Brexitem - wyjaśniał Czesław Mozil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiktora Tracz. Jej pasją jest śpiewanie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 17:04
14-letnia Wiktora Tracz uczy się w Londynie, w arytystycznej szkole Debrett's School, której absolwentkami są m.in. Adele i Amy Winehouse. - Jest to dla mnie wielkie wyzwanie być w tej wspaniałej szkole. Bardzo chciałam uczyć się w takim miejscu, gdzie mogłabym realizować to co lubię, czyli moją pasję - śpiew - mówiła młoda wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapomniany instrument w muzycznej podróży dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 20:17
- Płyta "The Voice of Suka" to moje kompozycje, przygotowane wyłącznie na zestaw sukowy. To podróż dookoła świata z tym instrumentem, będąca zapisem licznych inspiracji i muzycznymi kartkami z podróży - mówi wiolonczelistka i kompozytorka Maria Pomianowska.
rozwiń zwiń