"Od Kofty... do Korcza" cz.1, czyli Michał Bajor na nowo

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 16:15
W przedzień premiery pierwszej płyty z kolekcji zatytułowanej "Od Kofty... do Korcza" Michał Bajor gościł w studiu radiowej Jedynki. Nowych aranżacji jego piosenek dokonał Wojciech Borkowski, a płyty ukazują się pod patronatem Programu 1.
Audio

- Chciałem się zmierzyć na świeżo ze sobą, dlatego nagrałem te piosenki na nowo. Chciałem zobaczyć jaki ja dzisiaj jestem, co ja myślę, gdy śpiewam te piosenki. Nie jestem już tym rozwibrowanym chłopakiem z chłopięcą inuicją i czasami histerią, która się jednym podobała, a drugim nie. Jestem dojrzałym wykonawcą, który wie o czym śpiewa, wie co śpiewa - tłumaczył Michał Bajor.

Pytany przez Marcina Kusego, jak z kilkuset swoich utworów udało mu się wybrać 26 na ten dwuczęściowy album, artysta odpowiadał: "Część tych piosenek to takie, do których wracam i wykonuję je na koncertach, a część gdzieś sobie leżała w szufladzie nie wykonywana od dawna. Wybór był trudny, bo ja nigdy nie śpiewałem piosenek, których nie chciałem".

czytaj więcej
bajor michal.jpg

Artysta prezentował przedpremierowo utwory z nowej płyty. Uslyszeliśmy m.in. "Stonowany luz" kompozycję Wojciech Trzcińskiego, ze słowami Jana Wołka. Jest to utwór wykonywany bez jakiegokolwiek instrumentu, akompaniamentem są cztery głosy muzyków z zespołu Com.pl.

Usłyszeliśmy też ostatni utwór na płycie, wielki przebój "Nie chcę więcej". - Jak tę piosenkę zaśpiewałem na festiwalu we Wrocławiu, to w środowisku zawrzało, że nie powinienem tego śpiewać, że to jest zbyt komercyjne, że słowa są dwuznaczne, niezbyt gramatyczne jeśli chodzi o rymy... Okazało się, że ta piosenka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych - wspominał Michał Bajor.

Artysta mówił też o współpracy z Wojciechem Młynarskim, o utworach, które sam napisał i o swoich ulubionych autorach. Więcej w nagraniu audycji.

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Michał Bajor (aktor, piosenkarz)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 14.33

ab/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Od Kofty... do Korcza". Piosenki Michała Bajora w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 14:39
- W tym roku jest sporo jubileuszy: to jest moja 20. płyta, 30 lat od wydania pierwszej, za kilka miesięcy skończę 60 lat i jestem 45 lat na scenie. Te cztery daty zbiegły się razem i postanowilem wydać płytę, o którą mnie proszono - wyjaśniał Michał Bajor, gość "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wojciech Młynarski jest, są jego teksty!"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 19:00
- Nie zamierzam dziś uciekać w smutki. Proszę Państwa, Wojciech Młynarski jest, są jego teksty! Proszę słuchać tych piosenek, a jest czego, nie chodzi o liczby, a o treść - mówił prowadzący Roman Dziewoński podczas specjalnej audycji poświęconej zmarłemu artyście.
rozwiń zwiń