Elektronika i klasyka podają sobie ręce na scenie

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 18:58
- Nasz koncert polega na tym, że DJ jest tak samo ważny jak skrzypek czy wiolonczelista, bo wykonuje w równy sposób swoją partię, która koresponduje z innymi instrumentami - mówi muzyk Steve Nash.
Audio
  • Steve Nash i Łukasz Wódecki zapraszają na sobotni koncert w Polskim Radiu i opowiadają o spotkaniu klasyki z elektroniką (Muzyczna Jedynka)

Steve Nash i Łukasz Wódecki choć reprezentują dwa różne muzycznie światy, filharmonii, muzyki klasycznej oraz tej z DJ-ami i muzyką współczesną, to w 2014 roku poznali się przy okazji wspólnego projektu, ukoronowanego koncertem. - Było to wynikiem inspiracji, związanych z moimi wcześniejszymi dokonaniami, bo brałem udział w mistrzostwach świata DJ-ów, które trzykrotnie wygrałem wraz z moimi przyjaciółmi z Steve Nash & Turntable Orchestra. Później chciałem to połączyć z inną pasją, bo jestem również pianistą klasycznym, który wpadł w rozrywkowy świat - opowiada Steve Nash.

W ten sposób muzyka klasyczna spotkała się na scenie z elektroniczną. Efekty zderzenia tych dwóch świat można poznać na koncercie, który odbędzie się w najbliższą sobotę 22 kwietnia w studiu im. Witolda Lutosławskiego. - Ta współpraca była dla mnie zupełnie nowym wyzwaniem i mogłem się przekonać, że granie na gramofonach to sztuka i lata ćwiczeń. Musieliśmy połączyć nasze dwa światy nie tylko muzycznie, ale również komunikacyjnie, by lepiej się rozumieć i zgrać - wyjaśnia dyrygent Łukasz Wódecki.

O tym, jak wygląda podział ról i kiedy będzie można kupić płytę tego duetu mówimy w nagraniu audcyji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Steve Nash (muzyk), Łukasz Wódecki (dyrygent)

Data emisji: 20.04.2017

Godzina emisji: 14.22

sm/ab

Czytaj także

Od Papa Dance po Komendarka. Zachwyt starą elektroniką trwa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 17:47
- Epoka muzyki elektronicznej lat 80. wciąż stanowi żywotną inspirację dla muzyków młodego pokolenia i ważny komponent naszej kultury, do którego nawiązują starsi i młodsi artyści - mówi dziennikarz, Marek Horodniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mitch & Mitch z nową płytą w sam raz na wiosnę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 16:24
- Płyta "Visitantes Nordestinos" to czysty optymizm i świetna muzyka na przełom, jakim jest wiosna - mówi Krzysztof Mitch Bałach z Mitch & Mitch.
rozwiń zwiń