Patrycja Markowska duetami zapowiada "Krótką płytę o miłości"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2017 15:49
- To nie są stricte rockowe utwory. Bardzo chciałam na tej płycie użyć instrumentów dętych, jakiś innych brzmień, i to się udało - tak o krążku "Krótka płyta o miłości", który ukaże się w maju, mówiła Patrycja Markowska.
Audio
  • Partycji Markowskiej "Krótka płyta o miłości" (Muzyczna Jedynka)
Partycja Markowska w studiu radiowej Jedynki
Partycja Markowska w studiu radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/PR

Album zapowiadają cztery wyjątkowe duety, które artystka nagrała z Markiem Dyjakiem, Leszkiem Możdżerem, Grzegorzem Skawińskim i Rayem Wilsonem. - To są niezwykli panowie, każdy jest inny, a sama muzyka jest dość trudna. To nie są letnie pioseneczki - stwierdziła w "Muzycznej Jedynce" artystka.

markowska1200.jpg
Patrycja Markowska: mam ochotę przywalić kilkoma energetycznymi piosenkami

- Nigdy nie miałam potrzeby bycia stricte rockową wokalistką. Być w tych ramach i nie móc z nich wychodzić? Chyba by mnie to uwierało. Na szczęście rock to jest tak szerokie pojęcie - wyznała Patrycja Markowska.

Jak doszło do nagrania tych niezwykłych duetów? - Z Markiem Dyjakiem, który jest dla mnie wokalistą jednym na tysiąc (śpiewa dwa dźwięki i wiemy, że to on), znamy się od lat i się lubimy. Wysłałam mu piosenkę z zapytaniem, czy chciałby ją wykonać, ale na początku nie było łatwo z nim rozmawiać. Czułam, że nie ma ochoty zająć się nowym projektem. Miał oddzwonić za tydzień, a oddzwonił po chwili, wzruszony i powiedział, że to jest utwór stworzony dla niego - opowiadała wokalistka.

A jak wyglądała współpraca z Możdżerem, Skawińskim i Wilsonem i co oprócz czterech duetów znajdzie się na płycie? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Patrycja Markowska (piosenkarka, autorka tekstów)

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 14.36

ab/pg

Czytaj także

Patrycja Markowska: mam ochotę przywalić kilkoma energetycznymi piosenkami

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2015 18:43
- Najbardziej kręci mnie energia, rock and roll, ocieranie się o bluesowe brzmienia, muzyka, która wypływa z trzewi - mówiła w Jedynce wokalistka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Red Box i Ray Wilson na urodziny Manufaktury

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 20:09
To wyjątkowe miejsce na mapie Łodzi kończy 9 lat. W związku z jubileuszem zaplanowano wiele muzycznych atrakcji. - Każdy znajdzie coś dla siebie - mówił w Remigiusz Mielczarek, organizator imprezy.
rozwiń zwiń