Gitarowy Rekord Guinnessa znów będzie pobity?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 15:00
We Wrocławiu 1 maja to nie tylko Święto Pracy, ale przede wszystkim Święto Gitary. W tym roku po raz 15. przyjadą tam tysiące gitarzystów, by powalczyć o kolejny światowy rekord wspólnego grania.
Audio
  • Leszek Cichoński zachęca do bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa (Muzyczna Jedynka)
Leszek Cichoński
Leszek CichońskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzycy co roku grają słynne utwory wykonywane przez Jimiego Hendrixa, takie jak "Hey Joe", "Little Wing", "Wild Fing", "Red House Blues", czy kompozycję organizatora wydarzenia Leszka Cichońskiego pt. "Thanks Jimmi".

- Gramy też piosenki Tadeusza Nalepy, w tym roku "Kiedy byłem małym chłopcem" zaśpiewa Andrzej Nowak, więc każdy, kto przyjedzie z gitarą, będzie mógł wpisać sobie w CV, że grał, a nawet nagrywał, z Andrzejem Nowakiem, a także Janem Borysewiczem, Grzegorzem Skawińskim, Gregiem Kochem, Sebastianem Riedlem, ze mną i wieloma innymi wspaniałymi gitarzystami.

Leszek Cichoński zaznacza też, że do ostatniej chwili nie wiadomo, czy rekord z poprzedniego roku zostanie pobity - ostatnio udało się go przebić tylko o 12 gitar!

Na jakim poziomie z Polakami przestali ścigać się Amerykanie i dlaczego? Kto próbował zorganizować większą imprezę w Anglii i czy mu się to udało? O tym w nagraniu audycji, w którym usłyszycie też utwór "Thanks Jimmi" w wykonaniu naszego gościa.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Leszek Cichoński (organizator Gitarowego Rekordu Guinnessa, gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 25.03.2017

Godzina emisji: 13.18

mg/pg

Czytaj także

Natalia Sikora żywcem pochowana w bluesie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2016 17:34
"Buried Alive In The Blues" to tytuł nowego krążka Natalii Sikory, na którym piosenkarka mierzy się twórczością Janis Joplin. - Wiele innych głosów mnie ujęło, ale to Janis ruszyła wszystkie sprawy wokalu, frazowania, harmonii i dysharmonii - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysia Górniak i jej relaksujące momenty

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 15:15
Polskie Radio wydało właśnie płytę "Moments" gitarzystki Krzysi Górniak. - To kolejny album po "Emotions" i "Feelings", jest on połączeniem emocji i uczuć - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Pawlik i miłość do instrumentów

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 12:30
Marian Pawlik to krakowski kontrabasista, który od lat 60. grał z najlepszymi muzykami jazzowymi. Muzyk i plastyk bez wykształcenia towarzyszył także Maryli Rodowicz, Markowi Grechucie i wielu innym.
rozwiń zwiń