X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy oddech polskiej poezji i cała orkiestra grana ustami

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 18:51
- Dzięki płycie "Alarm" polska poezja złapała nowy oddech. Po koncercie w Krakowie przyszedł do mnie 10-latek i powiedział, że zaśpiewał nauczycielowi "Alarm" Antoniego Słonimskiego - cieszy się artysta Bartas Szymoniak.
Audio
  • Bartas Szymoniak opowiada o płycie "Alarm" (Muzyczna Jedynka)

Wokalista, dawniej związany z zespołem Sztywny Pal Azji, na początku marca wydał drugą solową płytę pod tytułem "Alarm". - Jest to pierwsza płyta w całości zarejestrowana za pomocą mojego aparatu mowy. Jest to połączenie beatboxu, wokalu, gitary Michała Parzymięso, co dało fuzję, którą nazwałem beatrockiem - opowiada Bartas Szymoniak.

Muzyk stroni od nazywania tworzonych przez siebie dźwięków kojarzącym się z hip hopem beatboxem i podkreśla, że zależy mu na improwizacji ustnej instrumentów charakterystycznych dla rocka. - Beatbox opiera się na imitacji samego rytmu, a ja po kolei naśladuję warstwy dźwiękowe, które następnie zapętlam w utwór. Najpierw powstaje struktura beatu, basy i np. instrumenty dęte jak trąbka - mówi i jednocześnie imituje dźwięki.

Tadeusz Gajcy, Antoni Słonimski, Krzysztof Kamil Baczyński to autorzy, których teksty usłyszymy na płycie "Alarm". O inspiracjach i wybijaniu rytmu do polskich klasyków literatury i poezji rozmawiamy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzący: Marcin Kusy

Gość: Bartosz "Bartas" Szymoniak (wokalista, autor tekstów, kompozytor)

Data emisji: 26.04.2017

Godzina emisji: 14.17

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nieśmiertelni na skrzyżowaniu dróg Aleppo i Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 19:53
- Najważniejsze jest to, by nie złamać ducha. Jesteśmy teraz w Wielkim Tygodniu, kiedy rozpatruje się śmierć, mękę i zmartwychwstanie Chrystusa, a to pomaga młodzieży z Aleppo, by nie wystraszyli się i nie uciekli - podkreśla salezjanin ks. Adam Parszywka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bovska i jej art-popowa płyta "Pysk"

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 15:33
- Oprawa graficzna płyty jest dla mnie bardzo istotna, w dużej mierze dlatego, że jestem projektantem tego krążka, jak i poprzedniego. Wydaje mi się, że tylko taki jest sens w wydawaniu fizycznym płyt, gdy stanowią one jakiś swój świat. Ważne jest, by to co graficzne, podążało za muzyką - wyznała Marcinowi Kusemu Bovska czyli Magda Grabowska-Wacławek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek i "Gwiazdozbiór" pełen emocji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 16:00
- Kluczem do albumu są nasze pierwotne emocje, które każdemu w duszy grają. Problem polega na tym, że nie pozwalamy sobie czuć, wiedzieć, że jestem wkurzony, smutny, wdzięczny, zakochany - tak Michał Kowalonek mówił w "Muzycznej Jedynce" o nowym albumie zespołu Snowman pt. "Gwiazdozbiór".
rozwiń zwiń