Projekt "Nieśmiertelni". Cegiełka dla Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 14:00
Darek Malejonek wraz z polskimi artystami i Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym "Młodzi Światu" wydał płytę "Nieśmiertelni", z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom i młodzieży z Aleppo. 6 maja w Krakowie odbędzie się koncert promujący ten album.
Audio
  • Michał Król o płycie i koncertach w ramach projektu "Nieśmiertelni" (Muzyczna Jedynka)
Fragment okładki płyty Nieśmiertelni
Fragment okładki płyty "Nieśmiertelni"Foto: Mat. pras.

Na płycie usłyszymy największe gwiazdy polskiej muzyki, m.in. Darka Malejonka, Muńka Staszczyka, Natalię Niemen, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, członków rodzin Golców i Pospieszalskich.

- Projekt poświęcony jest prześladowaniu chrześcijan, głównym akcentem jest pomoc dla dzieci i młodzieży z Aleppo. Byłem tam z Darkiem Malejonkiem i ks. Romanem Sikoniem parę miesięcy temu, gdy trwał tam konflikt i miasto było podzielone, kręciliśmy wtedy film dokumentalny - mówi Michał Król z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Koncert "Nieśmiertelni" odbędzie się 6 maja o godz. 17.00 w miasteczku studenckim Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Co - oprócz muzyki - przygotowali jego organizatorzy? O tym w nagraniu audycji.

Program I Polskiego Radia jest patronem medialnym projektu.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Michał Król (Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu")

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 13.28

mg

Czytaj także

Goście audycji "Ocaleni" zagrali w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 10:50
We wtorek 25 kwietnia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert pt. "Ocaleni". Wzięli w nim udział goście Jedynkowych audycji o tym samym tytule, m.in. Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof Jaryczewski, Janusz Yanina Iwański, Tomasz Budzyński i Dariusz Malejonek. Artystom towarzyszyła Seb Stanny Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nieśmiertelni na skrzyżowaniu dróg Aleppo i Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 19:53
- Najważniejsze jest to, by nie złamać ducha. Jesteśmy teraz w Wielkim Tygodniu, kiedy rozpatruje się śmierć, mękę i zmartwychwstanie Chrystusa, a to pomaga młodzieży z Aleppo, by nie wystraszyli się i nie uciekli - podkreśla salezjanin ks. Adam Parszywka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Malejonek: moja ewangelizacja zaczęła się od Marleya

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 14:25
- W muzyce Boba Marleya jest dużo Boga, i to bardziej tego ze Starego Testamentu - Jahwe. To była taka preewangelizacja, która przygotowała mnie na to spotkanie w Jarocinie - mówi muzyk Dariusz Malejonek.
rozwiń zwiń