Opowieść o życiu, miłości i pasjach Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 21:07
- Nie zrażajcie się tym, że Leonard Cohen kojarzy się głównie ze smutnymi balladami, bo nasz spektakl "Słynny niebieski prochowiec" jest rockowym materiałem i zabierze was w magiczną podróż - mówi aktorka Agata Klimczak.
Audio
  • Zapraszamy na koncert piosenek Leonarda Cohena "Słynny niebieski prochowiec" (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Zapraszamy na koncert piosenek Leonarda Cohena "Słynny niebieski prochowiec" (Muzyczna Jedynka)

W poniedziałek 1 maja o godz. 19 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert ballad Leonarda Cohena w nowych przekładach Romana Kołakowskiego. Spektakl pod tytułem "Słynny niebieski prochowiec" jest wyreżyserowany przez Agatę Klimczak i Romana Kołakowskiego.

- Jest to niezwykła opowieść o życiu Leonarda Cohena, miłości, zdradzie, pojawia się też wątek frustracji. Muzyka jest dopełnieniem słów i zdecydowaliśmy się na stylistykę rocka lat 70. - opowiada producent muzyczny Rafał Konieczny.

O wizualizacjach i efektach specjalnych, przygotowanych z myślą o spektaklu mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Muzyczna Jedynka"

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Agata Klimczak (aktorka, współautorka scenariusza "Słynny niebieski prochowiec"), Rafał Konieczny (producent muzyczny), Krystian Andrzejewski (twórca wizualizacji)

Data emisji: 27.04.2017

Godzina emisji: 14.24

sm/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bo we mnie jest seks". Koncert piosenek Kaliny Jędrusik

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2017 18:00
- Piosenki Kaliny Jedrusik, Jerzego Wassowskiego i Jeremiego Przybory - to będzie kobiecy spektakl, tak jak bardzo kobieca była nasza bohaterka - mówił Paweł Sztompke zapraszając na koncert. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Goście audycji "Ocaleni" zagrali w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 10:50
We wtorek 25 kwietnia w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się wyjątkowy koncert pt. "Ocaleni". Wzięli w nim udział goście Jedynkowych audycji o tym samym tytule, m.in. Anna Pietrzak, Andrzej Krzywy, Krzysztof Jaryczewski, Janusz Yanina Iwański, Tomasz Budzyński i Dariusz Malejonek. Artystom towarzyszyła Seb Stanny Orchestra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer i MUMIO razem na scenie. "Nie chodzi o to, by było milej"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 22:27
- Całe moje życie twórcze polega na tym, że bardzo bym chciała, by publiczność nie dostawała czegoś dużo łatwiejszego tylko po to, by mieć milej, ale by ją prowokować do poszerzania wyobraźni - mówi wokalistka Magda Umer.
rozwiń zwiń