Dariusz Kordek. Król musicalu nie zwalnia tempa!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:18
Od końcówki lat 80. podbijał serca fanów musicalu, pojawiał się także na małym i dużym ekranie. Dziś Dariusz Kordek gra w kilku musicalach równolegle, a do tego wydaje płytę!
Audio
  • Aktor Dariusz Kordek o swoich najnowszych musicalach i płycie z piosenkami "Bodo" (Muzyczna Jedynka)

W Teatrze Roma, z którym związany jest od lat, aktualnie gra w musicalu "Mamma Mia". W Operze na Zamku w Szczecinie można go było natomiast zobaczyć w "Crazy for you" (spektakl będzie wystawiany jeszcze w czerwcu). - To historia, która zatoczyła koło. Zagrałem w "Crazy for you" w 1999 roku w prapremierze polskiej w Teatrze Roma, a teraz, po 18 latach, gram w zupełnie nowej realizacji w reżyserii Jurka Połońskiego z choreografią Jarka Stańka. Wtedy wcielałem się w rolę głównego bohatera Bobby'ego Childa To człowiek, który ma miliony w kieszeni, a chce grać w teatrze, śpiewać, stepować. Teraz gram Belę Zanglera, reżysera, producenta, który jest idolem głównego bohatera - wyjaśnia Dariusz Kordek.

Aktor występuje także we współprodukowanym przez siebie spektaklu "Bodo - musical", właśnie wydaje też płytę pt. "Kordek śpiewa Bodo". Wybiera się też na pewien ważny casting, a w "Muzycznej Jedynce" uchyla rąbka tajemnicy na ten temat.

W audycji posłuchacie piosenek z najnowszego albumu, a także utworu "Przeżyj każdy dzień" pochodzącego z płyty "tylko cień..." z 1996 roku, którą dziś bardzo trudno jest już kupić.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Dariusz Kordek (aktor teatralny, musicalowy i filmowy, prezenter telewizyjny, piosenkarz)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 13.22

mg/pg

Czytaj także

Przemyk i Leonowicz w spektaklu wg Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 12:15
W Teatrze Starym w Lublinie trwają próby do spektaklu muzycznego "Boogie Street". Scenariusz powstał na podstawie wierszy z tomu "Księgi tęsknoty" słynnego kanadyjskiego wokalisty i poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor między podmiotem i przedmiotem według Wojciecha Pszoniaka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 17:57
- W dzisiejszym szybkim i płytkim świecie, w którym bardzo oddaliśmy się od człowieka, mylą nam się dwa pojęcia: wartość i cena - mówi w radiowej Jedynce aktor Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń