Marcin Nowakowski: ta praca jest dla mnie powołaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:44
- W tym roku obchodzę dwudzistolecie pracy artystycznej, która jest dla mnie powołaniem, a nie tylko zawodem - mówi znakomity saksofonista, Marcin Nowakowski.
Audio
  • Marcin Nowakowski opowiada o swojej nowej płycie i 20-leciu pracy artystycznej (Muzyczna Jedynka)

Marcin Nowakowski i Marcin Kusy/ fot. Wojciech Kusiński/ PR Marcin Nowakowski i Marcin Kusy/ fot. Wojciech Kusiński/ PR

Po chwilowym przestoju w pracy nad płytą muzyk zamierza powrócić do tworzenia w czasie wakacyjnych miesięcy. W tym roku obchodzi dwudziestolecie pracy artystycznej, co chciałby przypieczętować stosownym akcentem muzycznym. Po raz pierwszy wszedł do studia w 1997 roku, kiedy to pracował nad płytą "Puls" Natalii Kukulskiej.

- Mam nadzieję, że na jesieni wejdę do studia i będę nagrywał. Od 20 lat jestem na scenie, a w końcu każda okazja jest dobra, by przygotować płytę - mówi Marcin Nowakowski.

Kiedy można posłuchać muzyka na żywo? Jak przebiegała współpraca saksofonisty z Lady Pank? Czego się od nich nauczył? Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Marcin Nowakowski (saksofonista, kompozytor, muzyk sesyjny)

Data emisji: 10.05.2017

Godzina emisji: 13.24

sm/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Balcar o dojrzewaniu do "Znaków"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:00
- Jestem z tego albumu bardzo dumny. To mój piąty krążek, myślę, że to jest już taki etap, kiedy można powiedzieć, że się coś bardzo świadomie i dojrzale tworzy - ocenia Maciej Balcar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Kowalonek i "Gwiazdozbiór" pełen emocji

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 16:00
- Kluczem do albumu są nasze pierwotne emocje, które każdemu w duszy grają. Problem polega na tym, że nie pozwalamy sobie czuć, wiedzieć, że jestem wkurzony, smutny, wdzięczny, zakochany - tak Michał Kowalonek mówił w "Muzycznej Jedynce" o nowym albumie zespołu Snowman pt. "Gwiazdozbiór".
rozwiń zwiń