Jurij Szyszkin o rosyjskiej duszy zaklętej w akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 16:30
- Aktualnie bajan, czyli akordeon guzikowy, ma niejedno oblicze, grają na nim sławni muzycy. Dziękuję moim przyjaciołom z Harmonium Duo za to, że pomagają polskiemu akordeonowi guzikowemu osiągać najwyższy poziom - mówi artysta, zapraszając na koncert.
Audio
  • Jurij Szyszkin i muzycy Harmonium Duo zapraszają na koncert "Rosyjska dusza" (Muzyczna Jedynka)
Od lewej: Joanna Leszczenko, Jurij Szyszkin i Hubert Giziewski
Od lewej: Joanna Leszczenko, Jurij Szyszkin i Hubert GiziewskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

dusza.jpg
Wyjątkowy koncert "Rosyjska dusza..."

Jurija Szyszkina wraz z towarzyszącymi mu muzykami z Harmonium Duo - Hubertem Giziewskim oraz Iwo Jedyneckim - będzie można usłyszeć już 18 maja o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego. Bilety dostępne na sklep.polskieradio.pl.

Jak podkreślał gość Pawła Sztompke, bajan - na którym wykonuje swoją muzykę - jest wykonany w Rosji i tylko on tak doskonale oddaje jego duszę. Instrumenty wykonywane w innych regionach globu mają inny dźwięk.

Co sprawia, że rosyjska muzyka tak wspaniale brzmi właśnie na akordeonie? Co będziemy mogli usłyszeć na koncercie? O tym muzycy opowiadają w audycji. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Goście: Jurij Szyszkin (bajanista), Hubert Giziewski (akordeonista, muzyk Harmonium Duo), Iwo Jedynecki (akordeonista, muzyk Harmonium Duo), rozmowę tłumaczyła Joanna Leszczenko

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 13.18

gs/mk

Czytaj także

"Wspomnienie" – solowy debiut Bartłomieja Szopińskiego

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 15:24
Na płycie znalazły się instrumentalne wersje utworów z lat 60., które tworzą historię polskiej piosenki. - Mam nadzieję, że staną się ponadczasowe – mówi autor albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Nowakowski: ta praca jest dla mnie powołaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:44
- W tym roku obchodzę dwudzistolecie pracy artystycznej, która jest dla mnie powołaniem, a nie tylko zawodem - mówi znakomity saksofonista, Marcin Nowakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół wieku "złotej" Kapeli Czerniakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:54
- Nasze pierwsze kroki były pod górkę, bo pierwsze piosenki, które nagraliśmy natychmiast znalazły się na bazarze na pocztówkach dźwiękowych – wspomina Sylwester Kozera, współzałożyciel Kapeli Czerniakowskiej.
rozwiń zwiń