Grzegorz Hyży o płycie "Momenty": to dojrzały flirt

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 16:48
- Jestem autorem lub współautorem wszystkich utworów na płycie. "Momenty" są takim szlachetnym, mądrym flirtem dwóch światów: z jednej strony mainstreamowego rocka, a z drugiej strony nowoczesnego indie - ocenia artysta. 
Audio
  • Grzegorz Hyży opowiada o powstaniu płyty "Momenty" (Muzyczna Jedynka)

Grzegorz Hyzy Momenty.jpg

Grzegorz Hyży wspomina, że podczas studyjnej pracy nad albumem poza sceną spędził dwa miesiące. - Czułem ogromną potrzebę wyjścia na scenę, kontaktu z fanami i zagrania materiału - przyznaje. Jak dodaje dzięki przebojowi, jakim stała się piosenka "O Pani!", wciąż może robić to, co kocha, z jeszcze większą energią. 

W rozmowie z Marią Szabłowską Grzegorz Hyży podkreślił, że dzięki współpracy z Bogdanem Kondrackim i Danielem Walczakiem udało mu się stworzyć coś o czym marzył, czyli dzieło od A do Z powstałe bez czarowania się komputerami i technologiami. 

W "Muzycznej Jedynce" artysta opowiadał także o tym, czy upływający czas ma dla niego znaczenie i o swoich pozamuzycznych pasjach. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Grzegorz Hyży (wokalista, kompozytor)

Data emisji: 9.05.2017

Godzina emisji: 13.14

gs/kul

Czytaj także

Marcin Nowakowski: ta praca jest dla mnie powołaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 17:44
- W tym roku obchodzę dwudzistolecie pracy artystycznej, która jest dla mnie powołaniem, a nie tylko zawodem - mówi znakomity saksofonista, Marcin Nowakowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół wieku "złotej" Kapeli Czerniakowskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:54
- Nasze pierwsze kroki były pod górkę, bo pierwsze piosenki, które nagraliśmy natychmiast znalazły się na bazarze na pocztówkach dźwiękowych – wspomina Sylwester Kozera, współzałożyciel Kapeli Czerniakowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jurij Szyszkin o rosyjskiej duszy zaklętej w akordeonie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 16:30
- Aktualnie bajan, czyli akordeon guzikowy, ma niejedno oblicze, grają na nim sławni muzycy. Dziękuję moim przyjaciołom z Harmonium Duo za to, że pomagają polskiemu akordeonowi guzikowemu osiągać najwyższy poziom - mówi artysta, zapraszając na koncert.
rozwiń zwiń