Eurowizja. "Piosenka Kasi Moś przeszła przez nas, jak przez sito"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 15:44
- Kasia Moś pokazała znakomity warsztat muzyczny. Intonacyjnie była jedną z nielicznych artystek, które zaśpiewały bezbłędnie. Jej piosenka była jednak przycięta na Eurowizyjną modłę. Z podobnym repertuarem wystąpiło jeszcze 4-5 innych piosenkarek - mówi Piotr Iwicki, szef polskiego jury konkursu Eurowizji.
Audio
  • Piotr Iwicki o finale 62. festiwalu Eurowizji (Muzyczne Jedynka)
Kasia Moś podczas finału 62. konkursu Eurowizji
Kasia Moś podczas finału 62. konkursu EurowizjiFoto: TATYANA ZENKOVICH/PAP/EPA

W sobotę (13.05) w Kijowie odbył się finał 62. konkursu Eurowizji. Zwyciężył reprezentant Portugalii - Salvador Sobral. Polka - Kasia Moś zajęła piąte od końca, 19. miejsce. Zdaniem Piotra Iwickiego, to rozstrzygnięcie jest wskazówką na przyszłość.

- Portugalczyk pokazał, że warto śpiewać w swoim języku, że warto być sobą, a nie dostosowywać się do ram festiwalu. Pamiętam występy Anny Marii Jopek czy Justyny Steczkowskiej. Nie mówię już nawet o Edycie Górniak. One zostały zauważone właśnie dzięki temu, że były sobą, nie udawały nikogo innego - podkreśla w "Muzycznej Jedynce" Piotr Iwicki.

Dlaczego wiele głosów oddanych na Kasię Moś przez brytyjską Polonię mogło być nieważnych? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Iwicki (przewodniczący polskiego jury konkursu Eurowizji, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia, perkusista, pianista, kompozytor, dziennikarz)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 13.17

pg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurowizja 2017: juror festiwalu o szansach piosenki "Flashlight" Kasi Moś na zwycięstwo

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:45
- Nasza Kasia Moś ma bardzo wysokie notowania wśród "spekulantów", którzy typują, kto może wygrać, kto wejdzie do finału, bo pamiętajmy, że przed nami dwa półfinały, dla telewidzów to jest wtorek i czwartek. Kasia Moś wystąpi we wtorek - przypomina Piotr Iwicki, nowo wybrany przewodniczącym polskiego jury konkursu Eurowizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Finał Konkursu Piosenki Eurowizji 2017. Zwycięstwo Portugalii, Kasia Moś zdobyła 64 punkty

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 00:52
W finale 62. konkursu Eurowizji, który odbył się na scenie w kijowskim międzynarodowym centrum wystawienniczym, zwyciężył reprezentant Portugalii - Salvador Sobral. Polka - Kasia Moś zdobyła 64 punkty i zajęła 19 miejsce.
rozwiń zwiń