Jakub Herfort wydał debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 21:03
- Chciałem, by moja płyta pokazała różne możliwości wokalne, dlatego pojawiły się na niej utwory znane i lubiane - opowiada wokalista Jakub Herfort, zwycięzca dziewiątej edycji programu "Mam Talent".
Audio
  • Jakub Herfort o swojej debiutanckiej płycie (Muzyczna Jedynka)
Artysta właśnie wydał płytę pt. Jakub Herfort
Artysta właśnie wydał płytę pt. "Jakub Herfort"Foto: materiały prasowe

Młody wokalista przygodę ze śpiewaniem rozpoczął trzy lata temu i w ciągu ostatnich lat wiele godzin poświęcił na ciężką pracę nad głosem. Jak sam podkreśla, swoją przyszłość chce związać z muzyką i śpiewaniem.

- Na przesłuchania do programu przyjechałem spontanicznie, nie miałem pomysłów na piosenkę, a na dodatek płyta zaczęła się zacinać w czasie nagrania i śpiewałem a capella. Wtedy pomyślałem, że to będzie zupełna klapa i zmarnowany czas, ale udało się - wspomina.

Na swojej płycie wokalista romansuje z jazzem, swingiem, rock and rollem. Co dał klasycznym utworom od siebie? Kto go inspiruje? Jak wyobraża sobie dalszą ścieżkę kariery?

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawia: Marcin Kusy

Gość: Jakub Herfort (zwycięzca 9. edycji programu "Mam Talent", wokalista)

Data emisji: 15.05.2017

Godzina emisji: 14.15

sm/mg

Czytaj także

Jerzy Filar - od góralszczyzny do bossa novy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2016 15:09
- Ciągle trzymam się bluesa, bossa novy i jazzu. To jest dla mnie piękny kierunek - mówił o pracy nad nową płytą Jerzy Filar, piosenkarz, kompozytor i Zakopiańczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przeboje Stinga z jazzową nutą, czyli Tribute to The Police

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 21:01
- Pomyślałam, że kolejna moja płyta będzie tematyczna i zespół The Police był pierwszym, który wpadł mi do głowy - mówi wokalistka jazzowa, Marta Król.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deszcz gwiazd i talentów na 100. urodziny Elli Fiztgerald

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 23:41
- Ella to jazz, oba te słowa, Ella i jazz, można uznać za synonimy - mówi muzykolog Ryszard Wojciul, który zaprasza na koncert poświęcony tej artystce.
rozwiń zwiń