Michał Urbaniak i Czesław Niemen powracają

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:30
Michał Urbaniak w 1986 roku połączył siły z Czesławem Niemenem. To muzyczne spotkanie zaowocowało płytą "Extravaganza" i brawurową wersją utworu "Pod Papugami". Teraz album jest wznawiany.
Audio
  • Michał Urbaniak o płycie "Extravaganza", która właśnie doczekała się reedycji (Muzyczna Jedynka)

W "Muzycznej Jedynce" jazzman wspominał wielkie muzyczne przedsięwzięcie, kiedy to na Manhattanie spotkali się wybitni polscy muzycy.

- Oprócz Czesława Niemena były tam: Małgorzata Ostrowska, Urszula Dudziak, Maryla Rodowicz - kwiat polskiej piosenki - a do tego mój zespół, w którym gościnnie występował George Benson - wspomina Urbaniak. - To była wielka impreza, wielkie halo, zamiar był na większą płytę, ale udało nam się wyprodukować "Extravaganzę", a po latach zapadła decyzja, żeby to wznowić. Dokładnie tak jak wtedy, płyta wychodzi na winylu, dźwięk jest zremasterowany, żeby ładniej brzmiał - wyjaśnia gość Jedynki.

Która kolejna płyta Michała Urbaniaka ma szansę na wznowienie? I dlaczego według tego artysty prawdziwy hip hop jest... jazzem? O tym w nagraniu, w którym posłuchacie też utworu "Pod Papugami" w wersji z 1986 roku i innych piosenek Niemena.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Michał Urbaniak (jazzman, skrzypek, saksofonista, kompozytor)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 13.23

mg/zi 

Czytaj także

Michał Urbaniak popularyzatorem. Niemen po angielsku

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 15:42
Znany jazzman postanowił rozsławić w świecie polskie piosenki i przygotowuje płytę z nowymi aranżacjami takich hitów jak "Pod papugami" czy "Papaya". O szczegółach tego projektu artysta mówił w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "Nieśmiertelni". Cegiełka dla Aleppo

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 14:00
Darek Malejonek wraz z polskimi artystami i Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym "Młodzi Światu" wydał płytę "Nieśmiertelni", z której dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom i młodzieży z Aleppo. 6 maja w Krakowie odbędzie się koncert promujący ten album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski zapowiada jubileuszowy album Kombi

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 16:00
- To rocznicowy album. Nagraliśmy go na koncercie z okazji 40-lecia zespołu w zeszłym roku w Gdańsku. Płyta między 12 a 15 czerwca trafi do sprzedaży - opowiada lider i założyciel zespołu Kombi Sławomir Łosowski.
rozwiń zwiń