Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" w tym roku z aukcją

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 21:30
Do końca maja można wziąć udział w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej". - Uczestnicy muszą wybrać dwie piosenki Agnieszki Osieckiej, które do nich pasują i są z jakichś powodów ważne - zaprasza córka poetki, Agata Passent.
Audio
  • Agata Passent zaprasza do wzięcia udziału w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" (Muzyczna Jedynka)

materiały prasowe materiały prasowe

W tym roku po raz 20. odbędzie się konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej". Patronka Teatru Atelier w Sopocie oraz studia muzycznego Trójki – Agnieszka Osiecka – urodziła się 9 października 1936 roku, zmarła 7 marca 1997.  Wydarzenie, odbywające się nieprzerwanie od 1997 roku jest konkursem wokalnym na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

- Od dawna pokazujemy i promujemy polskie piosenki, które są dobre. Teraz mam nadzieję, że przyszły lepsze czasy dla polskiej piosenki i polskiej kultury, a my rodzimą twórczość konsekwentnie hołubiliśmy od samego początku - opowiada Agata Passent.

Jeszcze przez 11 dni można wysyłać zgłoszenia do konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". W tym roku wyjątkowo będzie mu towarzyszyła aukcja przedmiotów, które były ważne dla Agnieszki Osieckiej. Obejrzyj nagranie i posłuchaj rozmowy, by dowiedzieć się więcej.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Agata Passent (córka Agnieszki Osieckiej i Daniela Passenta, felietonistka, dziennikarka)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 14.11

sm/gs

Czytaj także

Piosenki Agnieszki Osieckiej na góralską nutę?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 14:50
- W konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" brało udział kilka znakomitych góralek, które dochodziły do finału lub nawet konkurs wygrywały: Hanka Wójciak, Kasia Lassak czy Nika Lubowicz - tłumaczyła Agata Passent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Płoński: przy muzyce The Beatles przeżywało się pierwsze wzruszenia

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 14:34
Dziennikarz, współscenarzysta serialu "Alternatywy 4" i autor książek wspomina swoje szkolne czasy, gdy muzyka "wielkiej czwórki" zdobywała serca nastolatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Urbaniak i Czesław Niemen powracają

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:30
Michał Urbaniak w 1986 roku połączył siły z Czesławem Niemenem. To muzyczne spotkanie zaowocowało płytą "Extravaganza" i brawurową wersją utworu "Pod Papugami". Teraz album jest wznawiany.
rozwiń zwiń