X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
Audio
  • Zbigniew Wodecki we wspomnieniach (Muzyczna Jedynka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Wodecki 1200.jpg
Zmarł Zbigniew Wodecki. Przypominamy ostatni wywiad w Jedynce

W "Muzycznej Jedynce", której gościem była Irena Santor, Maria Szabłowska przypomniała wywiad z Zbigniewem Wodeckim, który wraz z Marcinem Kusym nagrała na festiwalu w Opolu w 2015 roku. Opowiadając o swojej "nowej" popularności, która wybuchła wraz z jego albumem nagranym z zespołem Mitch&Mitch "1976: A Space Odyssey" artysta nie krył swojego zadziwienia. - To piosenka, która ma zrobiony aranż na usługach melodii. Może to jest siła tego, że po 40 latach to się i Państwu i młodzieży podoba - oceniał artysta dodając, że nigdy nie był piosenkarzem. - Zawsze chciałem być jak Młynarski - mówił. 

Jak z latami zmieniały się występy estradowe Zbigniewa Wodeckiego? Jak ewoluował jako muzyk? Jakim był człowiekiem, przyjacielem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której słuchaliśmy m.in. archiwalnego nagrania Hejnału Mariackiej w wykonaniu artysty. Zbigniewa Wodeckiego wspominali także Jacek Cygan i Andrzej Sikorowski, Wojciech Trzciński i dziennikarze Jedynki. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Irena Santor (piosenkarka), Paweł Sztompke (kierownik Redakcji Muzycznej Jedynki) , Andrzej Sikorowski  (poeta, kompozytor, muzyk)Jacek Cygan (tekściarz, scenarzysta, dramaturg), Marcin Kusy (dziennikarz Jedynki), Wojciech Trzciński (kompozytor)

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 13.19

gs/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
Piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i aranżer odszedł w wieku 67 lat. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". 
rozwiń zwiń