Zbigniew Wodecki we wspomnieniach m.in. Ireny Santor, Jacka Cygana i Andrzeja Sikorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 17:00
- Był bardzo kolorowy, ale był też bardzo zdyscyplinowany. Dla niego nie było koncertu mniej ważnego. Wszystko jedno, czy była to mała, czy wielka widownia. On był zawsze na 100 procent. Wielokrotnie go podglądałam, bo myślałam, że to jest niemożliwe. Ale było możliwe - mówiła Irena Santor, wspominając Zbigniewa Wodeckiego. 
Audio
  • Zbigniew Wodecki we wspomnieniach (Muzyczna Jedynka)
Zbigniew Wodecki
Zbigniew WodeckiFoto: PAP/Marcin Kmieciński

Wodecki 1200.jpg
Zmarł Zbigniew Wodecki. Przypominamy ostatni wywiad w Jedynce

W "Muzycznej Jedynce", której gościem była Irena Santor, Maria Szabłowska przypomniała wywiad z Zbigniewem Wodeckim, który wraz z Marcinem Kusym nagrała na festiwalu w Opolu w 2015 roku. Opowiadając o swojej "nowej" popularności, która wybuchła wraz z jego albumem nagranym z zespołem Mitch&Mitch "1976: A Space Odyssey" artysta nie krył swojego zadziwienia. - To piosenka, która ma zrobiony aranż na usługach melodii. Może to jest siła tego, że po 40 latach to się i Państwu i młodzieży podoba - oceniał artysta dodając, że nigdy nie był piosenkarzem. - Zawsze chciałem być jak Młynarski - mówił. 

Jak z latami zmieniały się występy estradowe Zbigniewa Wodeckiego? Jak ewoluował jako muzyk? Jakim był człowiekiem, przyjacielem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której słuchaliśmy m.in. archiwalnego nagrania Hejnału Mariackiej w wykonaniu artysty. Zbigniewa Wodeckiego wspominali także Jacek Cygan i Andrzej Sikorowski, Wojciech Trzciński i dziennikarze Jedynki. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Irena Santor (piosenkarka), Paweł Sztompke (kierownik Redakcji Muzycznej Jedynki) , Andrzej Sikorowski  (poeta, kompozytor, muzyk)Jacek Cygan (tekściarz, scenarzysta, dramaturg), Marcin Kusy (dziennikarz Jedynki), Wojciech Trzciński (kompozytor)

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 13.19

gs/mc

Czytaj także

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
Piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i aranżer odszedł w wieku 67 lat. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". 
rozwiń zwiń