Artur Dutkiewicz: najciekawsza jest droga z głowy do serca

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 15:34
- Bardzo dużo podróżuję i zbieram różne wrażenia. One są z kolei podróżą wewnątrz siebie. Często powtarzam, że najdłuższą i najbardziej ciekawą drogą jest droga z głowy do serca - mówi jazzman.
Audio
  • Artur Dutkiewicz o płycie "Traveller" (Muzyczna Jedynka)
Artur Dutkiewicz
Artur DutkiewiczFoto: Wojciech Kusiński/PR

Gość "Muzycznej Jedynki" stoi na czele Artur Dutkiewicz Trio. Miesiąc temu ukazała się płyta tej formacji pt. "Traveller". Autorem wszystkich kompozycji jest Artur Dutkiewicz. Jedna z nich - "Pinczów Mazurka" - odwołuje się do korzeni muzyka. - Urodziłem się w Pińczowie. Nasiąknąłem muzyką z tamtych okolic. Mój dziadek i ojciec grali na skrzypcach, uczyłem się muzyki ludowej, studiowałem muzykę klasyczną, potem poznałem muzykę jazzową i improwizację. Wszystko to, przefiltrowane przez moje doświadczenia, egzystuje właśnie w utworze "Pinczów Mazurka" - tłumaczy pianista.

Gdzie Artur Dutkiewicz karmił słonia? Dokąd wyjeżdżał ostatniej zimy, by poczuć przypływ energii? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Przygotował: Kajetan Tłokowski

Gość: Artur Dutkiewicz (jazzman, pianista, lider Artur Dutkiewicz Trio)

Data emisji: 26.05.2017

Godzina emisji: 14.25

pg/zi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jazzowe poszukiwania Tomasz Chyła Quintet

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 18:37
- Nie zamykamy się na żadną stylistkę i staramy się łączyć jazz z rockiem, folkiem, a nawet punkiem - mówi w "Muzycznej Jedynce" skrzypek jazzowy Tomasz Chyła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Herfort wydał debiutancką płytę

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 21:03
- Chciałem, by moja płyta pokazała różne możliwości wokalne, dlatego pojawiły się na niej utwory znane i lubiane - opowiada wokalista Jakub Herfort, zwycięzca dziewiątej edycji programu "Mam Talent".
rozwiń zwiń