X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska piosenka z francuskim sercem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2017 16:14
Płytę "C'est si bon" z klasykami polskiej piosenki stworzyli: znakomity polski pianista jazzowy Bogdan Hołownia i Chris Schittulli, francuski wokalista i aranżer mieszkający i pracujący w Polsce.
Audio
  • Chris Schittulli opowiada o swojej nowej płycie (Muzyczna Jedynka)
Chris Schittulli jest Francuzem, ale w jego żyłach płynie też włoska krew
Chris Schittulli jest Francuzem, ale w jego żyłach płynie też włoska krew Foto: K. Tłokowski/Polskie Radio

Schittulli pochodzi z Grenoble. Do Polski przeniósł się dla żony-Polki. – Spotkałem się tu z wieloma muzykami, m.in. Jackiem Cyganem i Bogdanem Hołownią, któremu wiele zawdzięczam – mówi francuski artysta. To właśnie dzięki znanemu tekściarzowi gość "Muzycznej Jedynki" zdecydował się zmierzyć z polskimi piosenkami.

Na płycie "C'est si bon" znajdą się utwory Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Agnieszki Osieckiej, Henryka Warsa czy Jacka Cygana. Dopełnieniem są francuskie klasyki: Edith Piaf, Charlesa Treneta, Yves Montanda, Gilberta Bécaud czy Michela Legranda.

Schittulli wybrał polskie utwory, w których tekst jest niezwykle ważny i wydaje się niemal nieprzetłumaczalny na język obcy. Jednak dzięki tłumaczowi udało się "oddać nastrój i po francusku brzmią równie ciekawie" – opowiada wokalista.

Chris Schittulli ma kolejne plany dotyczące polskich piosenek. Myśli o płycie poświęconej wyłącznie duetowi Jeremi Przybora-Jerzy Wasowski. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka 

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Chris Schittulli (wokalista i aranżer)

Data emisji: 1.06.2017

Godzina emisji: 14.29

zi/pg


Zobacz więcej na temat: MUZYKA KULTURA Paweł Sztompke
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Caravana Banda - energia flamenco i Bałkanów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:30
Po dwóch latach koncertów i wytężonej pracy artystycznej w kilku krajach, zespół Caravana Banda z Magdą Navarrete nagrał singiel "Amor y Oro", który jest zapowiedzią płyty "Mezihra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Singin' Birds i muzyczna podróż w czasie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2017 16:26
Kobiece trio wydało płytę "Swing & Roll" pod patronatem radiowej Jedynki. - Miłość do retro, do muzyki swingowej, do tradycji śpiewania w bliskiej harmonii są w nas cały czas. Teraz trochę roztańczyłyśmy nasze utwory - mówi Dominika Kasprzycka.
rozwiń zwiń