Romuald Lipko gra swoje przeboje

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 16:23
Romuald Lipko, lider nieistniejącej już Budki Suflera, założył grupę Romuald Lipko Band. Grupa śpiewa jego stare przeboje, ale również nowe piosenki. 
Audio
  • Romuald Lipko opowiada o grupie młodych młodych muzyków, z którymi tworzy Romuald Lipko Band (Muzyczna Jedynka)

Artysta skomponował muzykę do wielu przebojów nie tylko Budki Suflera. Dlatego postanowił założyć zespół, który będzie śpiewał jego kompozycje. Młodych artystów wspierają m.in. Iza Trojanowska i Felicjan Andrzejczak, a gość "Muzycznej Jedynki" wciąż pisze dla zespołu nowe utwory.

Grupa gra koncerty, na które składa się około 25 jego największych przebojów. Oczywiście lista utworów zmienia się. - Naszą treścią jest dobra rozrywka, pogoda ducha, trochę wspomnień, trochę nostalgii - wyjaśnia muzyk.

Na ich koncerty oprócz publiczności, która starzała się z tymi piosenkami, przychodzi także młodzież, która - ku zaskoczeniu artysty - zna słowa utworów. Romuald Lipko mówi, że dla niego scena jest jak narkotyk, bez niej nie umie żyć. Śmieje się, że choć założył grupę to nie jest jej członkiem, bo nie chce zawyżać średniej wieku, która wynosi 26 lat. W audycji można posłuchać nowego utworu Romualda Liko "Nigdy nie patrz wstecz" w wykonaniu Marty Świątek-Staniendy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Romuald Lipko (kompozytor, muzyk)

Data emisji: 8.06.2017

Godzina emisji: 14.23

ag/gs

Czytaj także

Ostatnie takie tango Budki Suflera

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 13:26
Zespół zapowiedział, że koncert w katowickim spodku w niedzielę 19 będzie ich ostatnim telewizyjnym koncertem. Budka Suflera zagra oczywiście swój wielki przebój "Takie tango".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Dutkiewicz: najwięksi radiowcy zaczynali w Rozgłośni Harcerskiej

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 08:44
- Byli wśród nich m.in. Wojciech Mann, Marek Wiernik i Piotr Kaczkowski - wspominał w Jedynce dziennikarz muzyczny i autor tekstów piosenek Marek Dutkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula i rok pod znakiem płyty "Biała Droga"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2016 15:57
- Minęło 20 lat od czasu wydania mojej najważniejszej płyty "Biała Droga". Cieszę się , że słuchacze nadal jej słuchają i myślą o niej ciepło - mówiła Urszula.
rozwiń zwiń