Marek Kościkiewicz: jestem z fanami i chcę by było jedno De Mono

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 18:34
- Apeluję do Andrzeja Krzywego, byśmy znaleźli czas na załagodzenie sporu i powrót do jednego De Mono z oryginalnym składem - mówi muzyk Marek Kościkiewicz.
Audio
  • Marek Kościkiewicz o nowej płycie De Mono i konflikcie z Andrzejem Krzywym (Muzyczna Jedynka)

"Ty jesteś jutrem" zapowiada nową płytę De Mono, która ukaże się późnym latem. Autorem muzyki do tego utworu jest cały zespół, a słów Marek Kościkiewicz. Głosu użyczył wokalista, współpracujący z Varius Manx i Andrzejem Piasecznym - Tomek Korpanty. Pomimo 30-lecia pracy artystycznej grupy nie będzie oficjalnych obchodów w związku z konfliktem pomiędzy muzykami.

- Zespół De Mono jest w trudnej sytuacji, bo są dwie grupy o tej samej nazwie. Andrzej Krzywy chciał świętować 30-lecie beze mnie, Darka Krupicza i Roberta Chojnackiego, na co się nie zgadzamy. Jestem razem z fanami i uważam, że powinien być jeden zespół z Andrzejem Krzywym - mówi Marek Kościkiewicz.

Zespół De Mono od blisko dekady toczy spór o prawa do nazwy. Równolegle pod tym szyldem działają dwie grupy: z wokalistą Andrzejem Krzywym i basistą Piotrem Kubiaczykiem oraz z jego założycielem i gitarzystą Markiem Kościkiewiczem, Robertem Chojnackim i Dariuszem Krupiczem.

O największych sukcesach De Mono, problemach z nazwą zespołu i pracach nad nową płytą mówimy więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Marek Kościkiewicz (kompozytor, gitarzysta, wokalista, autor tekstów, producent od 30 lat związany z zespołem De Mono)

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 14.25

sm/zi