X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Pospieszalski o świętowaniu i śpiewach w Boże Ciało

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 16:58
- Łączymy się przez pokolenia. Śpiewamy te same teksty, którymi modlili się żołnierze spod Chocimia i spod Wiednia, obrońcy Warszawy z 1939 roku. To jest niesamowita rzecz - mówi muzyk. 
Audio
  • Jan Pospieszalski o świętowaniu i śpiewach w Boże Ciało (Muzyczna Jedynka)

W czwartek 15 czerwca przypada święto Bożego Ciała. - Dla wielu z nas to nie tylko pierwszy dzień długiego weekendu. Dla nas, dla chrześcijan, dla katolików, to uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa i odwieczna tradycja chodzenia procesyjnego. Zawsze temu towarzyszyło poruszenie. Ludzie budowali ołtarze, dziewczynki sypały kwiaty, orkiestry grały, dzwony dzwoniły. Unosił się zapach kadzidła. W tej atmosferze naturalne było, że śpiewaliśmy odwieczne stare polskie pieśni, archaiczną staropolszczyzną pisane, ona przetrwała w żywej praktyce Kościoła. To jest niesamowite - przekonywał gość "Muzycznej Jedynki".

Jakie pieśni są szczególne ważne tego dnia? Jakie są największe bolączki procesji nie tylko w Warszawie? Gdzie można znaleźć śpiewniki z tekstami pieśni na Boże Ciało? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Jan Pospieszalski (muzyk)

Data emisji: 12.06.2017

Godzina emisji: 13.30

gs/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr "Peter" Łukaszewski: wszystko robię z wiarą

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 11:00
Grał w zespołach Ira, TSA Evolution i Skawalker, pracuje jako producent muzyczny, a na swoim koncie ma 160 płyt - na niektórych z nich sam zagrał, inne wyprodukował. Jednak to nie muzyka jest jego całym światem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cud na Nowolipkach". Premiera w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 18:00
Zapraszamy na słuchowisko na podstawie książki Witolda Dąbrowskiego poświęconej wydarzeniu, do którego miało dojść w październiku 1959 roku w kościele św. Augustyna w Warszawie. 
rozwiń zwiń