Sebastian Karpiel-Bułecka o najnowszej piosence Zakopower

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 16:00
- To jest historia o miłości, która przeminęła, ale ciągle gdzieś krąży wokół nas, zagląda do podświadomości i gdzieś skrycie za nią tęsknimy - opowiada Sebastian Karpiel-Bułecka.
Audio
  • Sebastian Karpiel-Bułecka opowiada o współpracy z Atom String Quartet i nowej piosence Zakopower (Muzyczna Jedynka)

. .

Do utworu powstał teledysk o miłości do gór, do rodzinnego miejsca. - Można tę piosenkę też tak interpretować. To nie musi być tylko piosenka o miłości między ludźmi, może być o miłości do miejsca, czy czasu, który przeminął - przyznaje muzyk. 

Rozmawialiśmy także o płycie koncertowej dokumentującej wspólny projekt Zakopower i Atom String Quartet. - Cieszę się, że ona się ukazała, tym bardziej, że materiał na niej zawarty jest bardzo interesujący w warstwie muzycznej. To jest połączenie jazzu z folklorem, popem, te światy wszystkie, które się przenikają - podkreśla Sebastian Karpiel-Bułecka. 

Kiedy muzycy Zakopower i Atom String Quartet się spotkali? Jak publiczność reaguje na koncertach na wspólne występyZa czym, co przeminęło, tęskni Sebastian Karpiel-Bułecka? Kiedy ukaże się nowa płyta zespołu Zakopower? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji w którym prezentowaliśmy nowe nagranie zespołu. 


atom string quartet Jedynka FREE 1200_660.jpg
Atom String Quartet wskrzesza muzykę legendy polskiego jazzu

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sebastian Karpiel-Bułecka (wokalista, skrzypek, zespół Zakopower)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 13.22

gs

Czytaj także

Zespół Zayazd od lat razem nie tylko na scenie. "Trzeba się docierać"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 18:32
- Przystrzyżenie klasycznych dźwięków na potrzeby estrady i muzyki country czy pop jest wyzwaniem, choć ćwiczenie daje efekty. Czasami idziemy na kompromis - mówią Bożena i Lech Makowieccy z zespołu Zayazd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Błażejczyk zaprasza na koncert piosenek Danuty Rinn

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 17:00
- Danucie Rinn zawdzięczam bardzo dużo. Poznałam ją na początku mojej drogi artystycznej i była moim aniołem opiekuńczym. Umożliwiła nawet mieszkanie w swoim domu przez rok, kiedy wyfrunęła za ocean - wspomina wokalista, dodając, że Danuta Rinn wspierała ją także radą np. z kim nie powinna się zadawać. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natasza Urbańska wraca z nową piosenką. "To uniwersalny temat"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 18:34
- "Na końcu" mówi o sytuacjach pod ścianą, o tym, czy możemy jeszcze zawalczyć o miłość, i jak wychodzimy z takich sytuacji - mówi o nowej piosence Natasza Urbańska.
rozwiń zwiń