"Traveller". Muzyczne kartki z podróży Artura Dutkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 16:00
 - Muzyka jest czymś bardzo uniwersalnym i każdy kompozytor zwykle podlega wpływom innych kultur - mówi muzyk jazzowy Artur Dutkiewicz.
Audio
  • Artur Dutkiewicz opowiada o płycie "Traveller" (Muzyczna Jedynka)
Artur Dutkiewicz
Artur DutkiewiczFoto: Henryk Kotowski/Wikipedia Commons/ lic. CC BY-SA 3.0/

materiały prasowe materiały prasowe

Artur Dutkiewicz nową płytę "Traveller" nagrał z Michałem Barańskim, odpowiedzialnym za kontrabas i Łukaszem Żytą, grającym na perkusji. Na płycie znalazły się kompozycje Artura Dutkiewicza, zawierające elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music, a całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.

- Przyznam, że jestem wędrowcem wewnętrznym i zewnętrznym, dużo jeżdżę i pochłaniam ten świat, potem to siedzi mi w różnych kanałach mózgowych i próbuje być zapisane w wersji muzycznej. Kocham różnorodność, uważam, że każdy powinien mieć swoje korzenie i korzystać z kultury całego świata - opowiada pianista jazzowy.

O wakacyjnych planach artystycznych, tym jak Meksyk i Brazylia odmieniły jego poczucie rytmu i co łączy muzykę Artura Dutkiewicza z somalijską mówimy więcej w nagraniu audycji.

Płyta do kupienia w sklepie Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Artur Dutkiewicz (pianista jazzowy, kompozytor)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 14.18

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Maciej Balcar o dojrzewaniu do "Znaków"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:00
- Jestem z tego albumu bardzo dumny. To mój piąty krążek, myślę, że to jest już taki etap, kiedy można powiedzieć, że się coś bardzo świadomie i dojrzale tworzy - ocenia Maciej Balcar.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Dutkiewicz: najciekawsza jest droga z głowy do serca

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 15:34
- Bardzo dużo podróżuję i zbieram różne wrażenia. One są z kolei podróżą wewnątrz siebie. Często powtarzam, że najdłuższą i najbardziej ciekawą drogą jest droga z głowy do serca - mówi jazzman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atom String Quartet wskrzesza muzykę legendy polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 22:05
- Staraliśmy się, by głębia, która jest w kompozycjach Zbigniewa Seiferta była widoczna również na naszej płycie - mówi w "Muzycznej Jedynce" Krzysztof Lenczowski z Atom String Quartet.
rozwiń zwiń